Zacvičte si: Jóga mezi obrazy
KDY: 20-21
KDE: Pragovka Gallery, Kolbenova 923, Praha 9
ZA KOLIK: 200 Kč

Hledáte netradiční zážitek, při kterém spojíte příjemné s užitečným? Už jste někdy cvičili jógu v bývalé továrně, a navíc v galerii? Přijďte načerpat kreativní energii, zbavit se stresu a na chvíli se zastavit po hektickém dni. Večerní lekcí relaxační jógy vás provede instruktorka Eva Indruchová.

Blanka Matragi: Timeless
KDY: Až do 31. prosince, denně 10-19
KDE: Obecní dům, náměstí Republiky 5, Praha 1
ZA KOLIK: Od 155 Kč

Výstava nyní představuje obměněnou expozici mapující její více jak pětatřicetiletou kariéru módní návrhářky a designérky. Rovněž zde najdete nejnovější kolekci Elements 2017. Zde se designérka Blanka Matragi inspirovala přírodními živly bez kterých by život na naší planetě neexistoval. Kolekce Elements je obohacena o nejnovější technologie nejen v materiálech, ale hlavně v přístupu a používání autorských inovačních nápadů v 3D efektu s iluzionistickými prvky. Dále je k vidění také sklo, porcelán, sochy, lustry, šperky či grafiky.

Antarktida: Nejlepší cesta mého života
KDY: 20-21.30
KDE: Kavárna dobrodruha, Seifertova 4, Praha 3
ZA KOLIK: 100 Kč

"Těžko se popisuje pocit, kdy stojíte na palubě expediční lodi, která míří na Antarktidu. Stojíte, v ruce máte hrnek horkého kakaa, upíjíte a sledujete obří ledové kry, kterým se vaše loď elegantně vyhýbá. Pozorujete to nádherné přírodní divadlo a těšíte se, že za necelou hodiny budete navlékat kombinézu a velké těžké boty. Vystoupíte z lodi a uděláte několik prvních kroků po pevnině," zve Vladimír Váchal na svou cestovatelskou přednášku. Jaká byla cesta, kterou podnikl na Antarktidu? Že šlo spíše o luxusní pojetí návštěvy tohoto kontinentu než o divokou expedici do neznáma? Jak podobnou cestu prožít z pohledu turisty i posádky lodi? Spolu s řadou fotografií si můžete přijít poslechnout novou přednášku o Antarktidě a pohledu, kterým ji Vladimír viděl. Přednáška Vám přiblíží i faktické informace o místě a podíváme se i na několik detailů k terminologii ledovců či na doporučení k focení v mrazivých podmínkách.