Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Novinky ze zoo

Zoologická zahrada sídlí v pražské Troji už více než 80 let

Za zázračným gekonem se můžete vydat do pražské zoo

Praha - V letošním roce se v Zoo Praha narodilo a vylíhlo již devět set mláďat. Mezi ta méně známá, ale neméně zajímavá, patří i letošní čtyři mláďata gekona zázračného (Teratoscincus scincus scincus).

Mládě supa mrchožravého ze Zoo Praha poputuje do volné přírody

Praha - Již příští týden (tj. od 8. srpna)  proběhne v rámci reintrodukčního programu zaměřeného na ochranu supa mrchožravého vypouštění tří mláďat tohoto druhu do volné přírody - do oblasti pohoří Stara planina v Bulharsku. Tentokrát bude Zoo Praha realizovat reintrodukci dvou mláďat z vídeňské Tiergarten Schönbrunn a mláděte, jež původně pochází z francouzské zoo Ménagerie Jardin des Plantes v Paříži, ale které odchovali adoptivní rodiče přímo v Zoo Praha.

Tygr Johann ukázal divákům pražské zoo dravost šelmy

Praha - V rámci oslavy Světového dne tygrů předvedl při speciálním komentovaném krmení samec tygra malajského Johann sílu a mrštnost těchto nádherných šelem. Ihned po vypuštění do výběhu zamířil neomylně ke kusu masa, které mu tentokrát chovatelé umístili až na vrchol palandy (běžně dostává krmení v expozici). Během pouhých několika vteřin k masu vyskočil a zmocnil se ho. V průběhu dne se návštěvníci také seznamovali se zajímavostmi ze života tygrů a s nebezpečím, které těmto zvířatům hrozí v přírodě.

Pražská Zoo bude slavit dvakrát. Mezinárodní den tygrů i narozeniny gibona

Praha - Tento týden slaví Zoo Praha hned dvakrát! V sobotu to budou oslavy v rámci Mezinárodního dne tygrů, a pokud budou někteří návštěvníci nedočkaví a nechtějí se slavením otálet, mohou přijít do zoo gratulovat již zítra - první narozeniny tu oslaví mládě gibona stříbrného.

OBRAZEM: ZOO patřila hmyzožravcům

Praha /FOTOGALERIE/ - Sarančata v trojobalu, cvrčky v cukru nebo třeba šváby se sušenými rajčaty mohli ochutnat gastronomičtí zvědavci o víkendu v zoologické zahradě. Vyzkoušeli tak podle mnohých stravu budoucnosti, která je plná bílkovin, energie i tuku a které je všude plno.

Je libo cvrčka v cukru? V Zoo Praha se koná víkend hmyzožravců!

Praha - Pokud patří hmyzí speciality mezi vaše oblíbené pochoutky, anebo vás láká tyto nevšední delikatesy konečně ochutnat, pak se tento víkend rozhodně vypravte do Zoo Praha. Čekají tu na vás Dny hmyzožravců.

Z Prahy odletěly do Mongolska čtyři klisny koně Převalského

Praha /FOTOGALERIE/ - Čtyři klisny koně Převalského z pražské zoo v sobotu odpoledne odletěly armádním speciálem do Mongolska z letiště v pražských Kbelích. V doprovodu ošetřovatelů míří do národního parku Gobi B, kde budou posléze vypuštěny do volné přírody. Letoun plánuje dvě mezipřistání v Kazani a Novosibirsku. V mongolském Bulgan Sumu by měl dosednout v neděli ve 13.35 místního času, tedy 07.35 středoevropského času. Letos pražská zoo ve spolupráci s Armádou ČR netradičně připravuje zdvojený transport.

Pražská Zoo oslaví světový den hadů

Praha - Světový den hadů oslaví v sobotu 16. července v Zoo Praha. Návštěvníci se budou moci seznámit s hady úplně zblízka. Budou moci poznat, o jak úžasná zvířata se jedná a mohou překonat svůj strach a zbavit se jednou provždy zbytečné fobie.

Pěstounský pár supů mrchožravých vychovává dvě mláďata

Praza - Mládě supa mrchožravého, které se 16. června vylíhlo v Zoo Praha, bylo chovateli podloženo na hnízdo pěstounského páru samice Fatimy a samce Chárona. O několik dní později zahradu kontaktovali kolegové z francouzské zoo Ménagerie Jardin des Plantes v Paříži, kde odchovávali o pět dní mladší mládě uměle. Odborníci se domluvili, že se pokusí toto mládě převézt k pěstounům do Prahy, což se v rekordně krátké době také podařilo.

Nové míče rozdováděly celou gepardí rodinu

Praha /FOTOGALERIE/ - Beatrice, Bella, Benji a Becky jsou populární gepardí čtyřčata, která se narodila 21. listopadu 2014. Dnes, kdy je jim devatenáct měsíců, jsou již gepardí samičky stejně velké jako jejich matka Savannah. Prodloužená šedá srst na krku a zádech, která je pro mláďata gepardů typická, už jim téměř vymizela, jenom její zbytky ještě odlišují koťata od matky. Gepardí sestry jsou však stále velmi hravé, a proto jim velikou radost udělaly nové basketbalové míče.

Převoz dvou žiraf z pražské zoo do Turecka posunula vedra

Praha - Z pražské zoologické zahrady měli být v tomto týdnu převezeni dva žirafí samci do Turecka. Kvůli vedrům se ale transport přeložil na září, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Pejchal. Podle ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka by mohl nastat problém při čekání na některých hranicích, obecně je podle něj prioritou zajištění ochlazování zvířat.

Pražská zoo získala nejvzácnější druh pekari - pekari Wagnerova

Praha - Pražská zoologická zahrada získala dva samce a dvě samice pekari Wagnerova, což je nejvzácnější ze všech druhů pekariů. V roce 1930 byl popsán jako vymizelé, prehistorické zvíře. V roce 1971 byl objeven v paraguayské části oblasti Grand Chaco, ale jeho počty v přírodě se odhadují na pouhých 2000 až 3000 jedinců. Návštěvníci Zoo Praha ho budou moci vidět ve výběhu od pondělka, sdělila mluvčí zahrady Jana Myslivečková.

Cenu Ď získala společnost REMA za společný projekt se Zoo Praha

Praha /GALERIE/ - Na Nové scéně Národního divadla v pátek proběhl 16. ročník předávání Cen Ď, českých cen určených mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v ČR. Cenu Ď pro mecenáše českých zoologických zahrad převzal generální ředitel společnosti REMA Systém David Vandrovec za projekt „Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa", který je realizován ve spolupráci se Zoo Praha.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení