VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Pražské neziskovky

Seriál o pražských neziskových organizacích

Rodiče ho zatahovali do svých problémů. Proto utíkal z domu

Praha - Jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo osm let. „Oba házeli vinu na toho druhého a do svých problémů mě zatahovali, přestože jsem s tím neměl nic společného. Když jsem třeba přišel ze školy domů, máma se mě nezeptala, jak se mi dařilo, ale hned na mě spustila, seřvala mě za něco a hned jsme se pohádali," vrací se zpátky v čase sedmnáctiletý Kryštof.

Podle doktorů je zázrak, že žena je schopná chodit, mluvit a myslet

Praha - Ještě než onemocněla roztroušenou sklerózou, pracovala v nemocnici jako sálová sestra. Tato nemoc ji však nezlomila. Jen se ze sálu přemístila na ambulance. „Celou dobu jsem se navíc starala o své rodiče, o rodinu, v jižních Čechách o chalupu 
a velký pozemek… Takže práce bylo vždycky dost," ohlíží se zpátky v čase šedesátiletá Zdena Myšáková.

Jana: Obrovské trauma pro mě bylo, když jsem měla někomu zavolat

Praha - Jsou tací, kteří celý život tápou a neví, kam by se jejich pracovní život měl ubírat. Toto ale rozhodně není případ devatenáctileté Jany Vlasákové. Už od první třídy věděla, že chce být učitelkou v mateřské škole. Do cesty k vysněnému povolání se jí však postavila překážka. Koktavost.

Když handicapovaní dostanou příležitost pracovat, udělají daleko více než zdraví

Veleslavín - Odmalička miloval sport. Od čtyř let začal plavat a od sedmi let začlenil do svého života atletiku, které se věnoval do svých třiceti let vrcholově. O jedenáct let později měl úraz na lyžích, který mu obrátil život vzhůru nohama.

Dlužníci: Problémy se splácením pociťujeme, až když přijde exekutor

Praha 2 - Dvaačtyřicetiletá Irena si s manželem vzala dva úvěry na rekonstrukci manželova domu. Krátce nato se ale rozvedli. Jeden úvěr byl psaný na ni, druhý na oba dva. Po rozvodu manžel sice platí úvěr, který byl psaný na oba. Jenže ten je menší.

Velký úspěch Deníku: seriál Pražské neziskovky získal hlavní cenu

Praha /FOTOGALERIE/ - Příběh Romany, které ve 33 letech diagnostikovali nemoc spojenou s úplně jinou věkovou skupinou: Parkinsonovu chorobu. Přesto to nevzdala a založila obecně prospěšnou společnost Parkinson-Help, která pomáhá lidem postiženým touto nevyléčitelnou nemocí.

Rita: Člověk může mít vždycky všeho více, ale zatím jsem šťastná za to, co je

Praha - Přestože měla na Slovensku nádherné dětství, velmi brzy se osamostatnila. V sedmnácti totiž poznala svou velkou lásku. A rok nato se jim narodil Jaroušek.

Filip ztratil práci a hledal pomoc. Našel ji až mezi kriminálníky

Praha - Ztráta zaměstnání, bezesné noci, panický strach. To všechno si zažil devětatřicetiletý Filip. Kvůli jediné věci. Záznamu v rejstříku. Do svých pěti let vyrůstal v dětském domově, odkud si ho vzala žena, která nemohla mít děti.

Neziskovka roku: polovinu cen si odnesly neziskovky z Prahy

Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Lata - Programy pro ohroženou mládež (v kategorii malá neziskovka s ročním obratem do 3 milionů korun), PFERDA - sdružení pro všestranný rozvoj osob s mentálním postižením (střední neziskovka - do 10 milionů korun), Charita Opava (velká neziskovka - nad 10 milionů korun) a Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené (Cena veřejnosti). To jsou čtyři vítězné neziskové organizace, které se pyšní titulem Neziskovka roku 2014.

Příběh ženy s Parkinsonovou nemocí je pro ministryni inspirací

Praha /ROZHOVOR/ - K neziskovým organizacím měla vždycky blízko. V jedné z nich dokonce už v devadesátých letech pracovala. Jak se její vztah k neziskovkám projevil při práci na ministerstvu? A jak po půl roce vzpomíná na setkání desítek neziskovek ze seriálu Pražské neziskovky?

Neziskovka roku: do finále se probojovalo pět pražských neziskových organizací

Praha 1 /FOTOGALERIE/ - Na začátku bylo 135 přihlášených neziskovek, které chtěly získat cenný titul Neziskovka roku a které vyplnily velký sebehodnotící formulář. Nejlepších patnáct z nich se dostalo do druhého kola.

Mezi semifinalisty se dostala organizace pomáhající lidem 50 plus

Praha 7 - Jaké je to bojovat o titul prestižní soutěže Neziskovka roku? Co musí nezisková organizace splňovat? A jak vypadá taková „inspekce" v sídle neziskovky?

Syřan: Že bych se v Praze usídlil natrvalo? To mě během studií ani nenapadlo

Praha 2 - Do Prahy se dostal před 32 lety úplnou náhodou. „Chtěl jsem studovat vysokou školu mimo Sýrii. A fungoval tam takový systém, že kdo chtěl studovat jinde, měl se přihlásit, a kde budou mít volno, tam ho pošlou," říká Marwan Al-Solaiman.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT