VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Městská policie Praha

Zprávy o Městské policii Praha

Mladistvé popíjející na hřišti prozradil kravál

Praha - Někdo nadýchal něco málo pod půl promile - jiný ale dokonce něco málo pod dvě a půl promile. Takhle neslav ný výsledek přinesla série dechových zkoušek, jimž v noci na pondělí pražští strážníci na Černém Mostě podrobili partu mladých lidí. Před půlnocí byla hlídka městské policie přivolána na dětské hřiště u náměstí Plukovníka Vlčka, kde si prý mládež uspořádala mejdan: ruší noční klid a dělá nepořádek.

Opilé řidiče zastavili dřív, než stačili způsobit malér

Praha /VIDEO/ - Jeden řidič na sebe upozornil nestandardním způsobem jízdy, dalšího prozradila nestandardní jízda. To v pondělí připomněla k bilanci činnosti pražských strážníků během uplynulého víkendu vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová. Neopakovala se její slova, ale opakovaly se podobné scény. Strážníci dopadli hned dva šoféry, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu.

Mladiství hoši rozkopali deset skleněných výplní

Praha /FOTOGALERIE/ - Výrostky, kteří byli dost velcí frajeři na to, aby bez velkého rozmýšlení zdemolovali autobusovou zastávku, ale pak chvíli sbírali síly k tomu najít odvahu se k činu přiznat a nést následky svého počínání, dopadli o víkendu strážníci z Prahy 14.

KRIMI MIX: Z čmáralů na Kačerově jeden mladík utekl

Praha /FOTOGALERIE/ - Nepochopení současníků čelili v historii mnozí výtvarní umělci - často se ale dokázali postavit za svou tvorbu podstatně rázněji než jeden z mladých mužů, kteří se ve čtvrtek večer rozhodli vyzdobit sprejerskými malůvkami zeď na střeše vestibulu stanice metra Kačerov. Adrenalinový odvaz to musel být pořádný - vybrali si totiž místo přímo nad stanicí městské policie.

Sebevrahovi strážníci slíbili rychlou pomoc a ještě ho stačili poučit

Praha /AUDIO/ - Na záchytce nakonec skončil zjevně opilý muž, který v pátek nad ránem vyhrožoval sebevraždou. Zavolal na tísňovou linku městské policie s tím, že je v oblasti Jahodnice; v Travné ulici v ulici v Kyjích - a svěřil se s tím, že se chce zabít. Později dokonce řekl, jak: pomocí láhve od piva. To však upřesnil až vyslané hlídce.

Nováčci městské policie narukovali do registru dárců

Praha - Spolupráce pokračuje. To ve čtvrtek uvedla k vazbám strážníků z hlavního města a Českého národního registru dárců kostní dřeně vedoucí kanceláře ředitele Městské policie Praha Irena Seifertová. „Celkem do registru vstoupilo již 80 strážníků z Prahy," konstatovala s tím, že jde o lidi připravené následovat svého kolegu z Prahy 5 Svatopluka Houště, dlouholetého dárce krve, který již v roce 2008 daroval i kostní dřeň a pomohl tím k záchraně lidského života.

Strážníci se podíleli na falšování parkovacích karet

Praha - Padáka dostali u městské policie Praha tři strážníci, kteří jsou podezřelí z podílu na čachrování s padělky parkovacích karet, jež řidiče opravňují odstavit auto v zónách placeného stání. Zřejmě se podíleli na výrobě falzifikátů i jejich distribuci. Na podezřelé karty a podivné jednání kolegů, kteří měli řešit případy parkování s použitím zjevných padělků, upozornili ostatní strážníci z Prahy 2.

Uklízet po narkomanech bude naráz Praha i Brno

Praha - O očistu metropolí před zimou se ve stejný den současně budou snažit městští strážníci v Praze i v Brně. V úterý od 9 do 14 hodin vyrazí do ulic svých měst, aby v rámci Akce Jehla odklízeli pozůstatky po narkomanech: nejen použité jehly a injekční stříkačky, ale další odhozený infekční materiál.

Surovci napadli a zranili mladíky na Václavském náměstí

Praha - Za rohem se to pere. S takovýmhle upozorněním na větší rvačku na Václavském náměstí se v neděli půl druhé hodiny po půlnoci obrátila kolemjdoucí žena na hlídku pražských strážníků kontrolující dění na tramvajové zastávce ve Vodičkově ulici. Když hlídka přiběhla na místo incidentu, přímo před jejíma očima jeden z aktérů kopal do obličeje muže ležícího na chodníku.

Jeden opilý řidič kličkoval, druhého prozradila bouračka

Praha - Dva řidiče pod vlivem alkoholu dopadli v noci na středu pražští strážníci. Jednoho krátce před půlnocí, druhého pak ve čtyři hodiny ráno, informoval Rudolf Rubeš z centrály pražských strážníků. Nejprve si hlídka všimla auta, které na Smíchově podivně kličkovalo Erbenovou ulicí.

Noční vyvádění mladíků tisícovka nespraví

Praha /VIDEO/ - Rozdílné osudy budou mít dva mladíci, kteří společně vyváděli, dohromady dováděli a pohromadě je také dopadli pražští strážníci. Zatímco u jednoho z nich vše vyřešila na místě udělená tisícovka pokuty, druhý je podezřelý ze spáchání trestného činu - a nejspíš ho čeká soud. Rozdíl tkví v tom, že každý z nočních siláků napřel svou energii proti jiné věci (a tím pádem se podstatně lišila i výše způsobené škody).

Pražští strážníci nakoupí radiostanice a majáky pro nová auta

Praha - Městská policie v Praze nakoupí radiostanice a majáky do nových služebních vozidel. Zakázky za několik milionů v úterý schválili radní hlavního města, kteří se po odvolání čtyř kolegů sešli v menším počtu než obvykle. Strážníci dokončují další soutěže za desítky milionů korun. Většinou tím skončí nevýhodné a dříve kritizované smlouvy.

Prodavačka se opila, zůstala ležet pod pultem

Praha - Chová se zmateně a za již zaplacené zboží požaduje peníze ještě jednou. Tohle telefonické upozornění na počínání prodavačky v prodejně potravin na Bělohorské ulici v Břevnově dostali v sobotu odpoledne strážníci z Prahy 6. A hned přišlo i vyřčení diagnózy, připomněl v pondělí Rudolf Rubeš z centrály městské policie: ta žena je zjevně opilá.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT