VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Herny, kasina, hazard

Herny, kasina, hazard

Černá herna vyklizená policií obnovila provoz

Praha /VIDEO/ - Policejní zátah v nelegální herně a její vyklizení ještě neznamená její zrušení. Zkušenosti nabyté již v minulosti potvrzují čerstvé poznatky detektivů z oddělení hospodářské kriminality III. obvodu pražské policie. Ti loni v říjnu v Seifertově ulici na Žižkově zlikvidovali černou hernu, v níž se nacházelo 11 kvízomatů a 10 běžných hracích automatů.

Nelegální hernu někdo obnovil

Praha /VIDEO/ - Šest nelegálních heren odhalili a stovku výherních automatů zajistili detektivové hospodářské kriminálky III. obvodu pražské policie. Podnětem k několikaměsíční práci na případu se stalo trestní oznámení ministerstva financí, které loni v srpnu poukazovalo hned na několik nelegálních heren, přiblížil ve středu Jan Daněk z ředitelství pražské policie, co stálo na počátku.

Praha rozdělí mezi radnice zhruba 24 milionů korun z hazardu

Praha - Pražský magistrát rozdělí mezi městské části zhruba 24 milionů korun vybraných z hazardu v loňském posledním čtvrtletí. Rozdělení peněz v pondělí schválili pražští radní. Celkem Praha z hazardu od října do konce prosince 2015 získala téměř 208 milionů korun. Rozdělení peněz musí ještě schválit zastupitelé.

Praha 3 nabízí bývalé lázně pro uskladnění nelegálních automatů

Praha - Žižkovská radnice nabídla policii prázdnou budovu bývalých lázní v Husitské ulici. Měla by sloužit jako sklad nelegálních výherních automatů, které policie v Praze zabaví. V tiskové zprávě o tom v úterý informovala starostka Vladislava Hujová (TOP 09).

Ministerstvo zahájí v lednu dvě stě řízení o rušení heren v Praze

Praha - Ministerstvo financí zahájí k 1. lednu 2016 téměř dvě stovky správních řízení s provozovateli pražských heren. Důvodem je to, že na začátku roku vejde v účinnost vyhláška hlavního města, kterou Praha zrušila více než 200 heren. Hry povolila pouze v provozovnách označených jako kasino.

Z Prahy musí zmizet všechny herny. Zastupitelé je zakázali

Praha - Na hlavní město se příští rok nejspíš snese doslova smršť obchodních arbitráží. Budou je podávat podnikatelé, živící se provozováním heren. Přijdou totiž o svůj výnosný obchod. Důvodem je čerstvě schválená vyhláška regulující hazard, která od počátku roku 2016 zakazuje veškeré herny na území Prahy. Zůstat smí jen 101 kasin, většinou hotelového typu.

Pražští zastupitelé zakázali herny, povolena zůstanou jen kasina

Praha - Pražští zastupitelé ve čtvrtek schválili novelu vyhlášky o hazardu, která zakazuje všechny herny v hlavním městě. Zrušeno tak bude 212 heren, zůstat bude moci jen 101 provozoven označených jako kasina. Zastupitelé rovněž odhlasovali kompletní zákaz hazardu včetně kasin v Praze 4.

Heren má být od nového roku o třetinu méně. Nulová tolerance je v nedohlednu

Praha - Je to zatím nejdosažitelnější kompromis. Tak hodnotí dosluhující městská rada projednaný návrh novely celoměstské vyhlášky o hazardu. Nejde o dlouho slibovanou nulovou toleranci, nýbrž „pouze" o opětovné snížení počtu heren na území hlavního města. Pokud novela schválená včera radními projde na nadcházející schůzi zastupitelstva, pak heren už příští rok bude o třetinu méně.

Praha rozdělí 84 milionů vybraných z hazardu

Praha - Pražský magistrát rozdělí mezi městské části zhruba 84 milionů korun vybraných na hazardu ve třetím čtvrtletí 2015. Peníze dostanou i městské části, které zakázaly herny, dosud je dostávaly pouze městské části, ve kterých byly dosud automaty povoleny. Rozdělení peněz v pondělí schválil magistrátní finanční výbor.

Za nulovou toleranci hazardu nebudou radnice znevýhodněny

Praha - Systém přerozdělování peněz z hazardu mezi jednotlivé městské části je nespravedlivý a dlouhodobě neudržitelný. Tak znělo v roce 2013 prohlášení tehdejšího radního hlavního města pro legislativu Lukáše Manharta (TOP 09). Reagoval tak na výtky radnic, které do té doby vyhlásily nulovou toleranci hazardu a na základě toho byly z přerozdělování peněz vyřazeny. Například v Šeberově to znamenalo zásadní omezení dotací místním sportovním klubům.

Podmínky pro provoz v Praze nesplňuje 80 procent heren a kasin

Praha - Podmínky pro provoz nesplňuje 80 procent z 586 heren a kasin na území Prahy. Vyplývá to z předběžných výsledků inventarizace heren a kasin, kterou provádí Hospodářská komora hlavního města Prahy (HKP). U třetiny (35 procent) provozoven přitom objevila zásadní nedostatky, informoval na středeční tiskové konferenci člen představenstva HKP Stanislav Brunclík.

Rada předloží vyhlášku o hazardu v Praze zastupitelům v listopadu

Praha - Rada předloží novelu vyhlášky o hazardu pražskému zastupitelstvu ke schválení nejspíš až v listopadu. Zastupitelům to ve čtvrtek řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO), do jejíž gesce hazard spadá. Původně ji mělo zastupitelstvo schvalovat už teď v září. Nulová tolerance hazardu je součástí programového prohlášení vládnoucí koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (KDU-ČSL, STAN a Strana zelených).

Pražští zastupitelé i přes sliby v září hazard neprojednají

Praha - Pražští zastupitelé v září přes dřívější sliby neprojednají nulovou toleranci hazardu, kvůli které se pře koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN, KDU-ČSL). Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) v pondělí uvedla, že musí vyhlášku nejprve prodiskutovat s ministerstvem vnitra a Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Jak dlouho to potrvá, neřekla. Hazard se prý zastupitelům dostane na stůl možná v říjnu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT