VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

10 let v Evropské unii

Už deset let jsme součástí Evropské unie. Deník pro vás posbíral příběhy cizinců z našeho regionu, kterým se stala naše země druhým domovem.

Agent Vejmelka: Naše republika je pro hráče z východu přestupní stanicí

Praha /ROZHOVOR/ - Práce fotbalového agenta je určitě zajímavá. Cestování po světě, hledání hráčů a servis pro ně. Ale je to také náročná dřina ve světě obrovské konkurence. Jak se trh za poslední roky změnil? Jak takový agent pracuje? Jak se vše změnilo po vstupu do EU?

Česká policie není v zahraničí pouhou anonymní složkou

Praha - Česká policie má v EU vysoké renomé, možná lepší než doma. Policisté působí v zahraničních misích i jako odborníci na nejrůznějších fórech, což je považováno za obrovský přínos v rámci EU. To je názor Šárky Havránkové, vedoucí Odboru mezinárodní policejní spolupráce Policejního prezidia ČR.

Studentská literární soutěž na téma 10 let v Evropské unii

Praha - Zveřejňujeme tři nejlepší studentské práce z pražského kola literární soutěže Deníku s Evropskou unií. Vítězům gratulujeme!

Typický pracovník z Evropské unie? Slovenský prodavač

Praha - Z obce Hubošovce ve východním Slovensku do Prahy. Taková byla před pěti lety cesta devětadvacetileté Mariky Hendrichovské. Vystudované inženýrky, která se z bratislavské univerzity přestěhovala rovnou do české metropole. A stala se tu prodavačkou.

Vítěz soutěže Naše Evropa Jakub Černý: Evropská unie je podle mě dobrý nápad

Nové Strašecí /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Jakub Černý se stal absolutním vítězem soutěže s názvem Naše Evropa, kterou organizovaly regionální Deníky ve spolupráci se zastoupením Evropské komise a Odborem informování o evropských záležitostech Úřadu vlády České republiky.

Rakušanka Julie: V Praze jsem si našla spoustu tajemných míst

Praha /FOTOGALERIE/ - Plzeň, Praha, Dublin, Bonn, Paříž a Perpignan. Co mají tato města napříč Evropou společného? Za posledních deset let se staly alespoň na pár měsíců druhým domovem pro Julii Panny. Šestadvacetiletou Rakušanku, která hned po střední škole využila možností, které jí nabízela otevřená Evropa.

Kladno je prý dobrá adresa

Kladno - Deset let v Evropské unii hodnotí  řada Kladeňáků. Ti, kteří pochází z jiné domoviny, mají pohled ještě poněkud odlišnějšé

V Malešickém parku se dosyta vyřádí děti, sportovci i vozíčkáři

Praha 10 /FOTOGALERIE/ - Malešický park si užívá denně. Tedy když zrovna neslouží v nemocnici. Aby ne, má ho takřka za domem. Běhá tu, jezdí na kole i na bruslích a děti se zatím vybouří na futuristicky působících prolézačkách, nebo si s tátou zahrají stolní fotbálek.

Problémy musíme zvládnout. Brusel je za nás nevyřeší

Kolín - Pokud hovoříme o Evropské unii, často je spojována hlavně se Schengenským prostorem. Jak ale Evropská unie pomáhá sociálně znevýhodněným? Na to jsme se zeptali Cyrila Kokyho, středočeského koordinátora pro záležitosti menšin.

Kolínští motorkáři křižují Evropu. Schengen cestování usnadnil

Kolínsko - Vít Filip je jedním z motorkářů skupiny Cobras, která vyjíždí křížem krážem Evropou. Nazývají to motodovolené.

Praxi ve švýcarském zahradnictví si Petra Zdanovcová užila

Mělnicko - Švýcarsko Petru i její spolužáky mile překvapilo. Zjistila tam, jak velký rozdíl ji od Česka v některých aspektech dělí.

Bývalá starostka Prahy 3 říká: Starosta musí především konat

Praha - Vstup do Evropské unie (EU) radnice Prahy 3 vnímala optimisticky. Nabízely se tak různé vize, co by se dalo v městské části vylepšit. Tedy alespoň v představách bývalé starostky Marie Kozumplíkové.

Rok vstupu do EU: Kolín stavěl průmyslovou zónu

Kolín - Průmyslová zóna. Výstavba automobilky a bytů. To se hned vybaví bývalému starostovi Kolína Miroslavovi Kaislerovi, když se mu připomene rok 2004.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT