Už dlouho nebyli v akci, v sobotu si to však rozdají o domácí tituly! Své triky ve vzduchu opráší Libor Podmol, jeho bratr Filip, ale také Petr Pilát. Kromě nich bude k vidění další česká špička a domácí talenti. „Objel jsem republiku s mým filmem Cesta je cíl, který pojednával o přípravách na Dakar. Díky ohlasům od diváků jsem naprosto nabitý energií a moc se těším, až si před fanoušky po neskutečně dlouhé době zazávodím,“ prohlásil Podmol, mistr světa ve freestyle motocyklu a úspěšný účastník letošní Dakarské rallye.

Také on je jeden z organizátorů motocyklové události Rock'n'ride, a to společně s bratry Kuklíky. Kvalifikace MČR ve freestyle motokrosu je naplánovaná na sobotu od 14:45, finále se závěrečnou show je se pojede od 17:10. Po autogramiádě FMX závodníků a top enduro jezdců je připravená další lahůdka – MČR v SuperEnduru. V něm musí několik jezdců překonat různé překážky na trati. Finálová jízda je na programu od 20:40. „Jde o ostré souboje loket na loket po trati plné skoků, klád, pneumatik a kamenů. Závod bude součástí Jägermeister party a půjde o jedinečný zážitek. Navíc po finálové jízdě se všichni můžeme těšit na prvního mistra ČR v této atraktivní disciplíně,“ přiblížil Vít Kuklík.

Startovní listina je už zcela zaplněná. Registrace je také pozastavena do oblíbeného Memoriálu Jaroslava Kuklíka, který je vypsaný pro hobby jezdce. V něm se pojede systémem country cross dvojic na 120 minut. „Na trati bude vždy jeden jezdec z přihlášené dvojice a mohou se kdykoliv střídat. Jeden závodník může bez vystřídání ujet maximálně tři kola. Start bude hromadný, s motorem v klidu a po mávnutí praporem startéra jezdci nastartují a vyrazí na trať,“ doplnil Vít Kuklík, jeden z hlavních organizátorů. „O putovní pohár Jaroslava Kuklíka budou bojovat jezdci v kategorii profesionálů.“

Nadupaný program se otevře již v pátek od 10:00, kdy do areálu Kavčák začnou najíždět jezdci a po formálních přejímkou začnou tréninky. V sobotu pak vše odstartuje závody 8:30 hobby jezdců v country cross. Po večerním vyhlášení všech výsledků je na programu od 22:00 afterparty. V areálu je možné stanovat.