Thomasi, lidé vás poznali v roce 2009 díky vaší účasti v první řadě televizní soutěže Česko-Slovenská Superstar. Pak o vás nebylo slyšet, až teď ve spojitosti s novým albem. Co jste dělal celou tu dobu?

Celkem mě mrzí, když se lidé snaží můj život dělit jen na mé účinkování v superstar a po superstar. Už předtím jsem žil a tvořil, účinkoval v řadě muzikálů. Padaly i nabídky na vlastní album.

Přesto, soutěž Superstar pro vás byla mezníkem…

Jednoznačně šlo o novou zkušenost. Chtěl jsem získat nové kontakty, trochu se zviditelnit. A to se povedlo.

To jste pak čtyři roky odpočíval?

Samozřejmě, že ne. Měl jsem hodně nabídek na koncertování. Čekal na mě casting do muzikálu Boyband a… vzali mě! Vyzkoušíme, jak dlouho hudební představení tohoto typu na Slovensku vydrží. Ohlasy jsou ale vesměs kladné.

Takže jedna talentová soutěž a muzikál…

To si myslí lidé v Česku. Nejsem tu tolik vidět, ale na Slovensku se vážně snažím. Lidé mě tam viděli na jevišti. Zkouším roli Merkucia v muzikálu Romeo a Julie. Slováci mě už uznali i jako herce. Lidé zjistili, že nejsem jen ten chlapec ze soutěže SuperStar.

Neberete tedy sám sebe jako „rychlokvašku," ale chcete k úspěchu dojít postupně. Když jsem na vás četl komentáře na internetu, tak pro slečny jste atraktivní. Bulvár zajímá, když se někde vysvléknete. Ovšem komentáře na hudební stránku se ptají: má na to ten zpěvák hlasově?

Přiznávám: neumím zazpívat nějaké árie. Ale jsem popový zpěvák a mám své fanoušky, kteří si mé písně rádi poslechnou. Samozřejmě ani mně se nevyhýbá kritika. Ale zajímají mě především názory od lidí slavných jmen. Režisérů, producentů. Jestli můj hlas stačí? To musí rozhodovat posluchači. Ti nakonec přemýšlí, za jakou hudbu své peníze utratí.

| Video: Youtube

Třeba za vaše nové CD Make Believe. Kam ho zařadit?

Máte velkou mísu a začnete míchat polévku. Dáte do ní trochu Enrique Iglesiase, Justina Biebera, trochu Lady Gaga. A z toho vyjde Thomas Puskailer.

Mluvil jste i do toho, jak bude album vypadat vizuálně?

Já mluvil snad úplně do všeho! (smích) Booklet je vlastně jedna malá galerie, kde vše se vším souvisí. Na jedné stránce si můžete přečíst text písně, na druhé najdete fotku, která se se skladbou snaží ztotožnit. Někde mám zavřené oči, někde jsem sladký, mám kytaru nebo pózuji polonahý. V některých písničkách totiž nechybí ani erotický podtext.

Manželce tato vaše výstřednost nevadí?

S manželkou jsme spolu už osm let a zná mě. Tohle doma neřešíme.

Co dítě? Ani to neřešíte?

Manželka je umělkyně a právě ji čeká hodně nových výzev a snad i úspěchů. To samé mě. Bude mít výstavu šestadvaceti obrazů. Ale tak do pěti let, proč ne? Zatím ale máme dva psíky.

Máte na všechno svůj názor a nebojíte se jít do konfliktu. Působíte na mě hodně sebevědomě. Řekněte mi, jaký je vlastně Thomas Puskailer v soukromí, bez novinářů v patách?

Thomas Puskailer je normální člověk stojící nohama na zemi. Je si vědom toho, jak to v showbusinessu chodí, ale zůstává sám sebou. Zajde na kávu, do kina, do lesa… A rozdává a přijímá lásku, neboť bez lásky by byl život velmi prázdný.

Nějaká rada na závěr, jak lásky dosáhnout?

Buďte pozitivní a darujte úsměv. Věřte mi, vše se vám vrátí.