„Těší mě, že osobnost světového filmu a krásná žena, jakou Ornella Muti bezesporu je, přijala naše pozvání do Prahy," řekla ředitelka soutěže Michaela Maláčová. Ornellu Muti můžeme znát především jako hvězdu filmu. Její fanoušci ji mohli naposledy vidět v loňském roce ve snímku Woodyho Allena Do Říma s láskou. Kromě toho se ale věnuje i modelingu a návrhářství klenotů.

ANKETA: Finalistky soutěže Česká Miss jen v plavkách. Která se vám líbí?

Účast známé osobnosti světového formátu v porotě soutěže krásy je už tradicí. V minulých ročnících přijali pozvání například Alain Delon, Ivana Trumpová, Jean Claude Van Damme a Claudia Cardinale.

Kdo je… Ornella Muti

Ornella Muti se narodila 9. března 1955 v Římě jako Francesca Romana Rivelli. Už ve čtrnácti letech jí režisér Damiano Damiani obsadil do hlavní role mafiánského dramatu Nejkrásnější manželka (1970). V sedmdesátých letech Ornella Muti spolupracovala se slavnými italskými režiséry na filmech Lidový román (1974), Nová strašidla (1977), První láska (1978), či Zločin á la Neapol (1978). Přestože se stala celosvětově uznávanou hvězdou, natáčela především filmy italské produkce. Mezi významnější v anglo-americké filmy patří britský Flash Gordon (1980), americký Oskar (1991) a Byl jednou jeden zločin (1992). V osmdesátých letech vznikly další zajímavé filmy jako Swannova láska (1984), kde se objevilapo boku Jeremy Ironse. Z filmů osmdesátých let stojí za zmínku Kronika ohlášené smrti (1987) nebo Soukromý zákoník (1988), za který byla nominována na cenu Evropské Filmové Akademie. V roce 2012 ji mohli filmoví fanoušci vidět ve snímku Woodyho Allena Do Říma s láskou. 

Čtenáři časopisu Class zvolili v roce 1994 Ornellu Muti nejkrásnější ženou světa.