V umění líčení se skrývá nekonečná paleta možností, jak zdůraznit přirozenou krásu a osobnost. Odvážné smokey eyes, jemné nude tóny či efektní třpyt – každý make-up artista má svůj jedinečný rukopis, kterým ovlivňuje nejen svět módy, ale i každodenní beauty rutiny.

Deset nejlépe placených vizážistů světa:

| Video: Youtube

Podívejme na přední světové vizážisty, jejichž práce formuje trendy a inspiruje miliony lidí po celém světě.

Nebojí se barev

Charlotte Tilbury je známá hlavně spoluprací s britskou supermodelkou Kate Moss. Charlottin styl se vyznačuje sofistikovaností a glamourem, který zdůrazňuje přirozenou krásu i ve vyšším věku.

Charlotte Tilbury je známá uměním vytvářet nyní žádané plné „duté“ rty a grungeové rozmazané smokey eye. Její rukopis rovněž spočívá v kombinaci klasických prvků s moderním nádechem, což znamená, že se vůbec nebojí například barevných linek či řasenek.

Neskutečné výtvory

Ptáte se, kdo stojí za všemi make-up výstřelky zpěvačky a herečky Stefani Germanotty, známé jako Lady Gaga? Je to Sarah Tanno. Právě ona umí doplnit zpěvaččiny odvážné a kreativní outfity tak, aby se vše krásně a harmonicky doplňovalo. Její povolání už není „jen“ klasická práce make-up artistky, jde spíše o filmové maskérství na té kvalitativně nejvyšší úrovni.

Inspiroval známé firmy

Mario Dedivanovic je make-up artista, který spolupracuje s Kim Kardashian a její rodinou. Jeho umění tkví ve výrazných konturách, oslnivých highlighterech a sytých barvách.

Mario svou práci prezentuje na svých sociálních sítích:

Právě Mario je tím, kdo prostřednictvím své slavné klientky dokázal dnes notoricky zprofanovaný „contouring“ udělat virálním. Na této technice začaly před lety stavět nové make-up kolekce snad všechny beauty firmy. On si pak založil vlastní brand: Makeup by Mario. S Kim pracuje dodnes.

Propojuje nové s tradičním

Make-up artista sir John je proslulý uměním experimentovat s barvami a tvary. Tento přístup se koneckonců zrcadlí i v samotné tvorbě Beyoncé, která balancuje mezi hudebními žánry: popem, rockem, soulem, rapem a nově i country.

Jeho rukopis spočívá v kombinaci moderních prvků s tradičními technikami.


Nahrává se anketa ...

Přirozený look

Gucci Westman se specializuje na přirozený make-up, který podtrhuje jemné rysy, a přináší jim tak status make-up trendu číslo jedna. Dá se totiž aplikovat jak na každodenní nošení, tak na červený koberec.

Gucci používá jemných nude tónů a transparentních textur, které vytvářejí dojem bezstarostné elegance „holky od vedle“, což se perfektně hodí ke stylu hvězdy, jako je Jennifer Aniston.

Sází na efektní třpyt

Její schopnost zdůraznit přirozenou krásu je ohromující. Díky tomu se stala jedním z klíčových hráčů ve světě „celebrity make-upu“. Mary Phillips je slavnou vizážistkou, která spolupracuje třeba s Jennifer Lopez.

Její práce je charakterizována jasnými konturami, zářivou pletí a smyslnými rtěnkami, které dodávají glam vzhled.