Již 7. května odstartuje čtvrtý ročník roadshow „Orbit - Zdravý úsměv pro každého", kterou pořádá Orbit Klub ve spolupráci s Asociací dentálních hygienistek. Akce se zaměřuje na šíření povědomí o důležitosti dentální hygieny. Roadshow doprovodí kamion vybavený ordinací dentální hygieny a navštíví dvacet pět míst v okolí obchodních center po celé ČR. Návštěvníci budou mít možnost bezplatně konzultovat s týmem kvalifikovaných odborníků z oboru dentální hygieny a k dispozici budou také informační materiály a vzorky žvýkaček bez cukru. Minulé ročníky byly velmi úspěšné a jen v loňském roce nalákala roadshow přes 48 000 návštěvníků.

Pravidelná návštěva ordinace dentální hygieny není mezi Čechy samozřejmostí, pravidelně tak činí pouze 31 % Čechů*, v západní Evropě se však jedná o běžnou záležitost. Narůstající počet návštěvníků nicméně ukazuje, že aktivity na šíření povědomí v této oblasti mají opravdu smysl. Jednou z nich je celostátní akce „Orbit - Zdravý úsměv pro každého", která má za cíl změnit zvyklosti lidí a naučit je pečlivé péči o chrup. Letos se bude konat již čtvrtý ročník této roadshow.

Akce letos proběhne na 25 místech v areálech obchodních center po celé ČR. Stejně jako minulý rok i letos bude akci doprovázet kamion označený logem „Orbit - Zdravý úsměv pro každého". V kamionu budou k dispozici tři oddělené prostory, kde se návštěvníci dozvědí více o dentální hygieně, získají informační materiály, žvýkačkyOrbit bez cukrua především se budou moci soukromě poradit přímo s dentální hygienistkou.

Kdy a kde bude akce probíhat.

„Orbit - Zdravý úsměv pro každého je jedinečná akce Orbit Klubu poukazující na důležitost správné péče o chrup, která v minulých letech zaznamenala velký úspěch. Každým rokem se snažíme roadshow ještě vylepšit na základě zkušeností z předchozích let a letos jsme se díky loňskému úspěchu mimo jiné rozhodli akci rozšířit o dalších pět dní a navštívit tak dalších pět míst v České republice. Věříme, že se nám podaří oslovit ještě více lidí než v loňském roce, kdy jsme přímo oslovili více než 48 tisíc lidí,"říká o akciJana Přerostová, brand manažerka značky Orbit.

Akce odstartuje 7. května v Praze a bude probíhat postupně na pětadvaceti místech po celé ČR. Celorepublikovou roadshow uzavře 8. června akce poslední, kdy se vrátí zpět do Prahy. Dále se pak, stejně jako v minulých letech, akce přesouvá na Slovensko, kde zaznamenala obdobný úspěch jako v Čechách. V loňském roce bylo na Slovensku osloveno přes 53 tisíc lidí. Úspěšnost akce potvrzuje nejen počet oslovených lidí, ale také podpora odborné veřejnosti.

„Lidé si začínají uvědomovat, i díky akci jako je „Orbit - Zdravý úsměv pro každého", přínos dentální hygieny, která pomáhá udržovat zuby zdravé a předcházet tak zubním problémům. Zubaři řeší již vzniklé problémy, my se je snažíme minimalizovat. Jsme rádi, že můžeme být součástí aktivity, která má prokazatelně výborné výsledky a přibližuje dentální hygienu lidem, kteří ji doposud nepovažovali za součást základní péče o svůj chrup,"říkáBc. Hana Kučová, prezidentka Asociace dentálních hygienistek.

Více informací, fotografie, plán akcí a další zajímavosti naleznete na webových stránkách projektu Orbit - Zdravý úsměv pro každého: www.zdravyusmevprokazdeho.cz

* Průzkum Orbit Klubu z roku 2013 mezi 4792 obyvateli ČR