Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Indická měna rekordně klesla k dolaru: Obchodování uzavřela na historicky nejnižší hodnotě 83,65 rupie k dolaru. Příčinou je vysoká poptávka dovozců.
Ferrari nabídne elektroauta: Italský výrobce luxusních sportovních vozů chce první model představit na konci příštího roku. stát má 500 tisíc euro.
Britská cyklistka přijde o olympiádu: Dvojnásobná zlatá medailistka na dráze Katie Archibaldová si zlomila nohu a potrhala vazy po klopýtnutí na zahradě.
Srbové hrozí odchodem z Eura: Vadí jim hanlivé a nenávistné pokřiky chorvatských a albánských fanoušků, požadují příkladné tresty pro jejich federace.
Německá policie zadržela poodezřelého z terorismu: Muž z Iráku měl být spícím agentem Islámského státu, úřady ho zadržely u Stuttgartu, podezírají ho z přípravy útoku.
Nehoda uzavřela silnici na Žďársku: Mezi Ostrovem nad Oslavou a Rousměrovem se srazila dvě nákladní auta s osobním, jedna osoba zemřela, jedna je zraněná.
Znalkyně popsala motiv vraha z pražské fakulty: Cítil se neužitečný a odstrčený, citovala ze spisu státní zástupkyně na jednání bezpečnostního výboru Sněmovny. Ceny pro české olympioniky vznikly v Novém Boru: Sportovci, kteří získají na hrách v Paříži medaile dostanou i trofeje z dílny českých sklářů.
Mark Rutte má jednomyslnou podporu pro vedení NATO: Nizozemský premiér bude novým generálním tajemníkem Aliance. Rumunský prezident Iohannis kandidaturu stáhl.
Bank of England ponechala úrokou míru beze změn: Britská centrální banka ani po dosažení inflačního cíle sazbu 5,25 % nezměnila. Zůstává na nejvyšší hladině za 16 let.
Jonas Vingegaard se vrátí na Tour de France: Dánský jezdec stáje Visma vyhrál poslední dva ročníky, zotavoval se z vážných zranění, letošní start nebyl jistý.
Na eurovolby padlo zatím šest stížností: K Nejvyššímu správnímu soudu je lze podat do soboty. Zatím lidé napadají zejména nepřipsané preferenční hlasy.
Vlak srazil člověka na Otrokovicku: Nehoda přerušila provoz na trati Břeclav - Přerov v úseku Otrokovice - Tlumačov. Obnovu ČD očekávají kolem třetí hodiny.
Němečtí diváci odcházejí od klasické televize: Tradiční pozemní, kabelové nebo satelitní vysílání vůbec nesleduje čtvrtina Němců, ukázala studie.
Na Neapol padá popel z lesního požáru: Jemný černý prach se ve čtvrtek snášel i na historické centrum jihoitalského města. Hasiči bojují s plameny na předměstí
Desítky Zlíňanů protestovaly: Převážně starší lidé přišli na na náměstí Míru kritizovat růst daně z nemovitosti. Ve městě vzrostla pětkrát až sedmkrát
Dietrichštejnská hrobka patří pravomocně rodu: Krajský soud v Brně potvrdil rozhodnutí břeclavského. Odmítl odvolání radnice v Mikulově, které objekt dosud patřil.
V Lukavici na Šumpersku hořel byt: Plameny zachvátily opad v podkroví, hasiči evakuovali 7 osob, 1 se nadýchala kouře. Škoda 1,5 milionu korun.
Izrael oznámil likvidaci velitele Hamásu: Měl se podílet na útoku 7. října, velel skupině odstřelovačů. Dostihl ho cílený letecký úder na severu Gazy.
Na Jablonecku hoří dům: Hasiči zasahují v Horním Kořenově, plameny se z kůlny rozšířily na přilehlý obytný objekt.
Polsko pošle vojáky ke střežení olympiády: Do opatření v Paříži se zapojí dvacet příslušníků armády.
Do Česka míří argentinský prezident: Javier Milei přiletí do Prahy v pondělí. Sejde se Petrem Pavlem, jednat budou o globální bezpečnosti.
Tendr na Janáčkovo centrum platí, rozhodl ÚOHS: Antimonopolní úřad o brněnské zakázce rozhodoval podruhé, minule soutěž zrušil. Rozhodnutí není pravomocné.
Louisiana nařídila školám vystavit Desatero: Guvernér Jeff Landry podepsal zákon ukládající v každé třídě veřejné školy včetně universit vyvěsit znění přikázání.
Poslanci projednávají vyšetřování útoku na FF UK: Závěrečnou zprávu o tragické střelbě posuzují členové bezpečnostního výboru Sněmovny.