deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Kombinace na MS: Závod nejlépe rozjela Brignoneová, Shiffrinová před slalomem ztrácí.
Další zemětřesení: Zasáhlo jihovýchod Turecka, mělo sílu 7,5 stupně. Následky sobotní vichřice: Stromy zapadaná státovka přes Suchý vrch bude zprovozněná ještě dnes.
Poslední rozloučení: Rodina a přátelé se rozloučili s exministrem, diplomatem a historikem Šedivým.
Vysoké ceny energií, chybí personál: Restaurace U Zlatého lva v Brodě končí. Kde je ten autobus: Jabloneckou MHD ochromil výpadek odbavovacího systému. Zemětřesení v Turecku a Sýrii: Mrtvých už je přes 1200, zraněných jsou tisíce. Opilý řidič na Vyškovsku: Muž nadýchal půldruhého promile. Vymlouval se na minerálku. Zemětřesení v Turecku a v Sýrii: Česko vysílá na pomoc sedmdesátičlenný hasičský záchranný tým.
Zátah v uprchlickém táboře u Jericha: Izraelští vojáci zabili pět ozbrojenců.
Britský státní zdravotnický systém: Desetitisíce státních zdravotníků v Británii vstoupily do dosud největší stávky.
Pražský soudce Kydalka: Kárný senát mu snížil na dva roky plat kvůli průtahům.
Spotřeba elektřiny v Česku: Loni meziročně klesla téměř o čtyři procenta na 73,66 TWh. Pokles spotřeby byl patrný v každém měsíci.
Kontrola vlaku v Brodě: Anonym nahlásil bombu, policie evakuovala cestující. Revitalizace v Pelhřimově: Upravují rybník Stráž kvůli cyklostezkám. Chatařům se to nelíbí.
V Česku po ránu silně mrzne: Silnice jsou s opatrností sjízdné.
Manévry u nádraží v Brně: Je tam bomba, hlásil anonym. Policisté po něm pátrají. Teploty na Šumavě spadly k minus třiceti: Lipno zamrzlo, na bruslení to není.
Tenisový žebříček: Jiří Lehečka i Linda Nosková si vylepšili osobní maximum.
Stavební výroba: Loni stoupla o 1,9 procenta, o rok dříve rostla o 2,4 procenta. V prosinci zpomalila meziroční pokles na 0,2 procenta.
Průmysl v Česku: Loni vzrostl o 1,7 procenta. Vyrovnal tak předcovidovou úroveň z roku 2019. V prosinci vzrostla produkce o 4 procenta.
Zahraniční obchod ČR: Loni vykázal schodek 198,1 mld. Kč, který byl meziročně o 189,2 mld. větší. Bilance je horší kvůli drahé ropě a plynu.
Obecní kavárna v Rokli: K pronájmu ji nabízí Líšeň. Otevřít chce už v březnu. Požár domu na severu Francie: O život přišlo sedm dětí a jejich matka. Otec byl s vážnými popáleninami převezen do nemocnice. Střet dvou aut v Kutné Hoře: Zranili se tři lidé, jeden muž vážně.