deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Vězni se mstí, tvrdí valdičtí dozorci: Osm současných i bývalých dozorců z věznice Valdice se zodpovídá z násilí na vězních. Obžalovaní vinu odmítají.
Válka Ruska a NATO je možná, varoval Řehka: Náčelník generálního štábu svou výstrahu zopakoval na konferenci ve Sněmovně. Dodal, že Česko by bylo zapojené okamžitě.
Ukrajinsé ostřelování: Obce v ruské Belgorodské oblasti ostřelují ukrajinské síly, uvedl její gubernátor. Vyzval k obsazení Charkovské oblasti.
Nepokoje v severním Kosovu: Etničtí Srbové se pokusili ovládnout budovy místní samosprávy. Ty teď hlídá policie spolu s KFOR.
Čínský vesmírný program: V posádce startující v úterý na čínskou vesmírnou stanici bude první její civilista mířící na oběžnou dráhu.
Tři obžalovaní celníci: Zlínský krajský soud začal projednávat případ vynášení informací z Celní správy členům takzvané lihové mafie.
Vyšetřování ruského vlivu v Polsku: Prezident Duda podepsal zákon ustavující komisi. Podle opozice má z politiky účelově vyřadit lídra Tuska, expremiéra.
Dětské oběti ruské invaze: Podle ukrajinské prokuratury od začátku ruského útoku loni v únoru zahynulo nejméně 483 dětí, 986 bylo zraněno.
Všímavý svědek: Díky pozoronému pozorovateli dopadli ostravští policisté dva muže. Jednoho podezírají ze série vloupání.
D2 u Brna pootevřená: Po těžké nehodě dodávky a kamionu je dálnice průjezdná jedním pruhem. Hasiči z dodávky vyprostili 5 těžce zraněných.
Pět kilometrů dlouhá fronta: D1 na kilometru 78,5 na Brno je už průjezdná jedním pruhem. Srážka a požár dvou náklaďáků se obešla bez zranění.
Nepokoje v indickém pohraničí: Indická policie zabila 30 lidí ve státu sousedícím s Myammarem. V oblasti jsou nepokoje kvůli přístupu k státní podpoře.
Denní útok na Kyjev: Ukrajinská metropole čelí vzdušnému úderu. Ve městě je vyhlášený letecký poplach, ozvaly se výbuchy, pracuje PVO.
Tajfun míří k v Filipínám: Úřady zahájily evakuaci tisíců lidí kvůli tajfunu Mawar, který se blíží k severním provinciím země.
Tyčinky do papíru místo plastu: Oblíbenou pochoutku Mars začne výrobce v Británii nabízet v recyklovatelném papírovém obalu.
Odchod po osmi letech: Překladatel, spisovatel a někdejší diplomat Michael Žantovský oznámil, že od 1. června končí v Knihovně Václava Havla.
D1 uzavřená na 78,5 kilometru: Ve směru na Brno došlo k nehodě několika aut a požáru náklaďáku Na místě pracují hasiči, policisté i záchranka.
Rusko stíhá amerického senátora Grahama: Republikánského politika Rusko obvinilo z rusofobie kvůli výrokům v Kyjevě, je na ruském seznamu hledaných osob.
Reakce na znovuzvolení Erdogana: Šéf největší frakce europarlamentu, Evropské lidové strany, Manfred Weber navrhl ukončit přístupová jednání s Tureckem.
Pirátské europrimárky: Strana zahájila primárky pro eurovolby. O post lídra se uchází Mikuláš Ferjenčík.
D2 stojí na 2. kilometru: Hasiči vyprošťují několik osob po nehodě na dálnici ve směru na Brno.
Wagnerovci se stahují: Pozorování ukrajinských vojáků potvrzuje rotaci v Bachmutu. Žoldnéře střídá pravidelná armáda.
Němečtí Turci slavili: Erdoganovo znovuzovolení vyvolalo spontánní oslavy stovek lidí v Berlíně, Hamburku či Duisburku.
Výstraha před klíšťaty: Riziko napadení je na celém území mimořádné. Doporučení: použít replent, v lese se držet na cestách.
Výsadkáři zkoušeli policisty: Policie cvičila hledání uprchlých vězňů, výsadkáři se jim snažili uniknout.