Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Počasí na pondělí: Během dne budou zejména v Čechách místy přeháňky nebo bouřky, na západě později i déšť. Teploty dosáhnou 20 až 24 °C.
Reakce Švýcarů na české mistry: Média o Pastrňákově ráně mluví jako o ráně do srdce. Píší o snu o zlatu, který se rozplynul. Češi je porazili 2:0.
Válka v Pásmu Gazy: Izraelské nálety dnes v Rafáhu zabily přes 35 Palestinců a desítky zranily, uvedlo ministerstvo zdravotnictví v Gaze.
Neštěstí v Turecku: Deset lidí dnes zemřelo a dalších 39 se zranilo, když se na dálnici na jihu země autobus srazil se třemi auty.
Pomoc Ukrajině: Před oslabením vojenské podpory varoval při své návštěvě Německa francouzský prezident Macron.
Válka na Ukrajině: Při ruském útoku na Doněckou oblast zemřeli tři lidé, dva lidé jsou zranění, informovala oblastní správa.
Češi jsou hokejoví mistři světa: Čeští hokejisté dali v posledních 19 vteřinách druhý gól a získali tak třinácté zlato.
Ruský útok na Charkovskou oblast: Bilance sobotního vzdušného útoku na hypermarket se stavebními potřebami vzrostla na 16 mrtvých.
Česko dalo první gól: Ve finálovém zápase hokejového mistrovství světa v Praze padl ve třetí třetině první gól.
Bruce Springsteen má problém s hlasivkami: Z toho důvodu ruší úterní koncert. Měl hrát v pražských Letňanech.
Putin dnes přiletěl do Uzbekistánu: Při dvoudenní státní návštěvě bude jednat se svým tamním protějškem Šavkatem Mirzijojevem.
Litevské volby: Pemiérka Šimonytéová přiznala porážku v prezidentských volbách, ve kterých vyzvala současnou hlavu státu Nausédu.
Strach z omezování svobod v Tunisku: Tamní prezident Saíd nahradil ministra vnitra a ministra sociálních věcí. Své rozhodnutí nechal bez vysvětlení.
Válka na Ukrajině: SA se zúčastní mírového summitu, který dnes svolal na červen ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Postup bojů: Rusko letos na Ukrajině použilo 10 000 řízených bomb, řekl ministr obrany Umerov.
Ruský útok na Charkovskou oblast: Zemřela při něm dvaasedmdesátiletáletá žena a jedním ze dvou zraněných lidí byl devítiletý chlapec.
Hokejová mánie: Pražské Staroměstské náměstí zaplnilo už hodinu před úvodním vhazováním finále mistrovství světa několik tisíc fanoušků.
V Litvě skončilo druhé kolo prezidentských voleb: Výsledky se čekají dnes. O úřad se uchází dosavadní hlava státu Nauséda a premiérka Šimonytéová.
Policie pátrá po 77leté seniorce z Chomutova: Žena odešla ráno z domova a dosud se nevrátila ani o sobě nedala vědět.
Válka na Ukrajině: Ruské síly dobyly vesnici Berestove v Charkovské oblasti. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany.
Pákistánské bezpečnostní složky zadržely 11 mužů: Islamické ozbrojence podezírají ze sebevražedného útoku z března. Zemřelo při něm 5 techniků z Číny a jeden Pákistánec.
Nejdražší meziválečný prodaný obraz Emila Filly: Obraz Dvojice z roku 1934 se dnes v Praze vydražil za 25,2 milionu korun.
Jemenští Hútíové propustili více než 100 vězňů: Rozhodnutí označili za jednostrannou humanitární iniciativu, jejímž cílem je omilostnit vězně a vrátit je rodinám.
Válka na Ukrajině: Rusové pokračují v ostřelování Charkovské oblasti, poznamenal dnes server Meduza.
Postup bojů: Scholz je proti tomu, aby Ukrajina použila německé zbraně k útoku na ruské území.