deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Demonstrace síly v srbsku: Desetitisíce lidí se včera shromáždily v centru Bělehradu, aby podpořily srbského prezidenta Vučiče.
Vyšetřování kytaristy Pink Floydu: Waters řekl, že na koncertech skupiny se objevují vyobrazení nesvéprávného fašistického demagoga od roku 1980.
Útok na Kapitol: Členka extremistické skupiny Oath Keepers Jessica Watkins půjde na osm a půl roku do vězení za účast na násilnostech.
Rozhovory o nezávislosti Papui: Povstalci v indonéském regionu hrozí zastřelením zajmutého pilota z Nového Zélandu, když jim budou rozhovory odmítnuty.
Stezky z lásky: Odstartoval projekt, jehož cílem je postupná obnova poškozených turistických tras a čištění studánek v celé ČR.
Předpověď na sobotu: Víkend začne jasným a teplým dnem, denní teploty dosáhnou až 23 stupňů, noční 3-7 stupňů.
Sedmé místo v závěrečné tabulce: Fotbalisté Liberce vyhráli v ligové nadstavbě skupinu o umístění, i když doma podlehli Hradci Králové.
Provládní manifestace: Desítky tisíc lidí vyjadřovaly v pátek v Bělehradě důvěru vládě a presidentovi. Řečnil i maďarský ministr zahraničí.
Hanks na Harvardu: Americký herec pronesl slavnostní řeč k absolventům prestižní university u příležitosti ukončení studia.
Výstraha před provokací v Záporoží: Ukrajinská speciální služba tvrdí, že v okupované Záporožské jaderné elektrárně chystá Rusko předstíraný únik radiace.
Platební neschopnost USA: Ministryně financí Yellenová upřesnila hrozbu prázdné kasy. Na dluhový strop země narazí 5. června. Dosud uváděla 1.6.
Basketbalisté bojují o titul: Tým Opavy zvítězil v úvodním ligovém finále na hřišti Děčína 80:76 a ujal se v sérii hrané na tři vítězství
Pátrání po dívce: Středočeští poicisté pátrájí po 19leté dívce. Od včerejška není v kontaktu s rodinou, možná cestuje s expřítelem.
Druhé double po sobě: Fotbalistky Slavie získaly double. Po vítězství v lize dnes ve finále domácího poháru ve Vlašimi porazily Spartu 4:2.
Tragická nehoda u Bertramky: Asi padesátiletý muž podleh v pátek těžkých zraněním po srážce s tramvají. Záchranáři se ho snažili 30 minut oživit.
Lákadlo výhodných investic: Šedesátiletá žena z okresu Praha-východ přišla na internetu za tři měsíce téměř o 4,5 milionu korun.
Oběti neštěstí u Nové Vsi: Muži, kteří dnes na Českobudějovicku tragicky zahynuli při práci na horkovodu, byli zaměstnanci temelínské elektrárny.
Náznak vydírání Wall Street Journal z Ruska: Státní agentura RIA Novosti tvrdí, že další "dezinformace" v listu budou mít "důsledky" pro vězeněného Gershkoviche.
Ochrana summitu NATO: Německo přesune svůj obranný raketový systém Patriot, který je nyní umístěný na Slovensku, do Litvy.
Odpověd na trest pro novináře polského původu: Do Polska nesmí nákladní auta z Ruska a Běloruska. Následovat budou další sankce proti běloruským činovníkům.
Konec legendy pražských devadesátek: Discoland Sylvie se stane místem pro bydlení. Za dva roky tam vznikne 21 bytů.
Polské kladivo na opozici: Sejm přehlasoval potvrdil komisi pro vyšetření ruských vlivů od roku 2007. Opozice v tom vidí útok na expremiéra Tuska.
Unikátní tažení domácich: Lotyši na hokejovém šampionátu opět přepsali historii. Porazili Švédy a jsou v semifinále. Nastoupí proti Kanadě.
Historická paměť: Ministr Stranjura v Uherském Hradišiti potvrdil, že proměna věznice v muzeum totality postupuje.
Antický unikát: U Milovic na Jičínku našli archeologové na někdejším keltském hradisku části nádoby z 5. stol. př. nl.