deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Inflace v březnu byla 2 procenta: Zůstala tak na stejné hodnotě jako v únoru. Proti předchozímu měsíci se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,1 procenta.
Inflace v Rusku již dosáhla svého vrcholu: Její pokles však zatím není dostatečný k tomu, aby ruská centrální banka mohla zahájit snižování úrokových sazeb.
Europoslanci schválili finální migrační balíček: Zahájili tak maraton hlasování, ve kterém rozhodují celkem o deseti legislativních návrzích.
Válka v Pásmu Gazy: Vůdce Hamásu Haníja řekl, že při izraelském náletu v Gaze byli zabiti tři jeho synové.
Muž na Příbramsku rozmisťoval toxické návnady: Chtěl své hospodářství zbavit škodné zvěře. Použil k tomu karbofuran. Zabil dvojici kriticky ohrožených orlů mořských.
Policie obvinila podnikatele Světlíka: Měl se dopustit krácení daní, poplatků a podobných povinných plateb. Světlík označil obvinění za absurdní.
Kauza ovlivňování svědků: Dva lidé obžalovaní ve vedlejší větvi kauzy dnes před vsetínském okresním soudem odmítli vinu.
Rozpolcené vládní strany: Lidovečtí ministři odmítají návrh na zrušení zákazu maloobchodního prodeje ve vybraných státních svátcích.
Válka na Ukrajině: Tamní úřady informovali o úmrtí dvou teenagerů a tří žen při ruském ostřelování a leteckém útoku.
Na sever Gazy se vrátí 150 tisíc Palestinců: Tento ústupek udělal Izrael při káhirských rozhovorech o příměří a propuštění rukojmích zadržovaných Hamásem.
Dřevo v nábytku z Ikey vytváří kontroverzi: Greenpeace tvrdí, že některé výrobky jsou vyrobené ze dřeva pocházejícího z chráněného lesa v rumunských Karpatech.
Stát se má omluvit SPD: Ministerstvo vnitra opoziční hnutí totiž označilo za xenofobně zaměřenou populistickou skupinu.
Požár čelního nakladače: Žatečtí hasiči likvidovali hořící zemědělský stroj v Žiželicích na Žatecku. Příčinu požáru vyšetřují.
Ukrajinští vězni by mohli bojovat v armádě: Zákonodárci v prvním čtení schválili návrh zákona, který má pomoci doplnit a obměnit vojáky vyčerpané po 2 letech války.
Lidé s nemocnými klouby by se měli hýbat: Není to pravda, že zátěž nemocným kloubům vadí. Naopak pravidelné cvičení jejich stav zlepšuje, tvrdí lékaři.
Spotřeba tepla byla loni v ČR nejnižší za sedm let: Meziročně klesla o 9,4 procenta na 67,8 petajoulů. Důvodem nízké spotřeby bylo teplé počasí i úsporná opatření.
Konference o Ukrajině: Uspořádá ji Švýcarsko ve dnech 15. a 16. června. Jejím cílem je odstartovat mírový proces. Rusko se nezúčastní.
Start ruské rakety Angara opět odložen: Z kosmodromu Vostočnyj v Amurské oblasti na Dálném východě by měla vyrazit nejdříve za dalších 24 hodin
Matkovražda na Pardubicku: Policie obvinila z vraždy 19letého muže, který ubodal svou matku. K činu se přiznal, hrozí mu 15 až 20 let vězení.
Odboráři navrhují řešit v reformě penzí příjmy: Je podle nich nutné je zvýšit. Navrhují podporu porodnosti nebo zkrácení školní docházky s dřívějším nástupem do práce.
Jednání Evropského parlamentu: Boj na Ukrajině je i naším bojem, jde o obranu naší bezpečnosti a také našich hodnot, prohlásil belgický král Philippe.
Hamás tvrdí, že neví, kde je 40 rukojmích: Jde o osoby, jejichž výměna má umožnit první fázi dojednávaného příměří v Gaze.
Ukrajinci se hlásí ke kyberútoku v Moskvě: Skupina hackerů s vazbami na zpravodajské služby tvrdí, že úspěšně napadla správu moskevské kanalizace.
Soud projednává výbuch v Bílině: Jeden z obžalovaných expolicistů prohlásil vinu, druhý trvá na provedení dokazování.
Americké úřady prověřují obavy o kvalitu Boeingu: Zkoumají tvrzení někdejšího technika, že díly trupu Dreamlineru jsou špatně spojené a hrozí jim časem rozpad.