Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

U Los Angeles dál zuří lesní požár: Hasiči bojují od víkendu se živlem, který zachvátil 60 kilometrů čtverečních. Úřady evakuovaly na tisíc lidí.
Meteorologové varují před silnými bouřkami: Výstraha platí pro většinu republiky od dnešního odpoledne do noci. Hrozí silný vítr, kroupy a přívalové deště.
Česko se má vrátit do vesmíru: Astronaut Aleš Svoboda by měl vzlétnout nejpozději do pěti let, řekl ministr dopravy Martin Kupka.
Na Smíchově hořelo nákladní auto: Pražští hasiči zasahovali v Pobělohorské ulici, plameny zcela zachvátily kabinu náklaďáku.
Soud potvrdil pokutu vnitru: Podle Úřadu pro ochranu osobních údajů neměla policie právo plošně sbírat informace o stavu lidí v izolaci kvůli covidu.
Boris Johnson vydá paměti: Britský premiér oznámil, že kniha nazvaná Unleashed (Odpoutaný) půjde na trh letos 10. října.
Slovenský parlament projednává zákon o RTVS: Poslanci dnes mají v druhém čtení schválit kontroverzní zákon o změnách ve veřejnoprávní televizi a rozhlase.
Provoz na D5 na Rokycansku omezil požár kamionu: Dálnice je na 52. kilometru u Holoubkova ve směru na Rozvadov průjezdná levým pruhem, police vybízí k opatrnosti.
Soud potvrdil trest za vraždu v Chotěboři: Za smrt milenky uškrcené při souloži si 26letý muž odpyká deset let, nepochodil s odvoláním.
EU rozšíří sankce proti Rusku: Belgické předsednictví oznámilo, že na půjde o postihy zaměřené proti osobám, na seznamech jich bude už přes stovku.
V Chorvatsku zemřelo dítě z Česka: Nepřežilo výbuch auta nedaleko Zadaru, tři další lidé jsou zranění, uvedla policie. Na místě našla výbušný systém.
Stonehenge je po útoku aktivistů očištěné: Správci pět tisíc let staré kameny zbavili oranžové barvy, památka zůstává otevřená, uskuteční se i oslava slunovratu.
Bouřka v Ostravě poškodila památku: Na Trojhalí Karolina v centru města je poničená část střech. Unikátní oltář prochází obnovou: Restaurátoři dokončují práce v kapli sv. Alžběty v Harrachově.
Kancléř Scholz svolal jednání k migraci: Sejde se se zemskými premiéry, ti opoziční žádají přenést azylové řízení do třetích zemí mimo EU.
Prezident pokračuje v náštěvě Ústeckého kraje: Druhý den své cesty Petr Pavel zahájil na krajském úřadu setkáním s představiteli regionální samosprávy.
Putin jedná ve Vietnamu: Po rozhovorech s ruským prezidentem jeho vietnamský protějšek To Lam prohlásil, že chce posílení vzájemných vztahů.
Polsko čelí rostoucímu tlaku migrantů z východu: Přichází z Běloruska, úřady na hranicích zpřísňují omezení, ta odrazují turisty od cest do Bělověžského pralesa.
Klimatičtí aktivisté pronikli na londýnské letišti: Na soukromé stojánce na Stanstedu postříkali dva členové Just Stop Oil oranžovou barvou privátní tryskáče.
Z Charkova úspěšně evakuovaly běluhy: Mezinárodní tým z mořského akvária v ukrajinském městě vyzvedl dva kytovce a přepravil je do Španělska.
Před víkendem přijdou tropy, pak zaprší: Meteorologové očekávají v pátek teploty až 33 stupňů, večer hrozí bouřky. Sobota pak bude deštivá, neděle oblačná.
Benzín v Česku mírně zlevnil, nafta podražila: Natural 95 stojí v průměru 37,77 Kč, před týdnem byl dražší o 8 haléřů. Cena nafty o stejnou částku stoupla na 36,06 Kč
Lihovina z ilegální palírny zabíjela v Indii: Ve státu Tamilnádu na jihu země zemřelo po požití nápoje nejméně 31 osob, desítky dalších jsou v nemocnici.
Ostravská ZOO ve čtvrtek neotevře: Zahrada potvrdila, že kvůli rozsáhlým škodám po noční bouřce bude dnes pro návštěvníky uzavřená.
Policie dál pátrá po Pavlu Zítkovi: Chomutovský soud proto odložil další stání v procesu, kde přední dezinformátor čelí obžalobě z šíření poplašné zprávy.