Informaci o požáru haly o rozměrech 70 krát 15 metrů hasiči dostali v úterý 14. února 2017 před třetí hodinou ráno. Na místo se tehdy sjely desítky hasičů ze Středočeského kraje a Prahy, povolána byla i těžká technika ze Zbirohu a Hlučína. Vzhledem k velikosti požáru hasiči vyhlásili třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu, uvnitř explodovaly tlakové lahve.

Nakonec zásah trval 36 hodin a podílelo se na něm 35 hasičských jednotek. Už v úterý večer bylo v hořícím objektu nalezeno tělo jednoho ze zaměstnanců, který se od noci pohřešoval. Následně se v části budovy zřítilo několik stropních panelů a do budovy nikdo nesměl. Hasiči mohli hasit pouze zvenku z výškové techniky. Zraněna byla i další pracovnice lakovny, měla popálený obličej a ruku.

Při zásahu se těžce zranil hasič Jan Odermatt a byl převezen do kladenské nemocnice. Tam svým zraněním 15. února podlehl. „Před pěti lety zemřel náš kamarád a kolega Jan Odermatt. Zemřel po zásahu ve Zvoli u Prahy, kde vypukl požár lakovny. Nikdy na tebe nezapomeneme,“ napsali hasiči na Twitter.

Způsobená škoda dosáhla zhruba 100 milionů korun.