O zásahu informovali pražští hasiči na twitterovém účtu krátce před půl devátou. „Požár byl lokalizován, hasiči provádí kontrolu pomocí výškové techniky a odvětrávají prostor domu,“ napsal po chvíli mluvčí Martin Kavka. 

Mezitím dorazilo celkem pět posádek pražské zdravotnické záchranné služby. „Poskytujeme péči dvěma popáleným mužům. Jeden utrpěl velmi vážná poranění. Oba muže zdravotníci intubovali (zajistili umělé dýchání),“ uvedl na sociální síti mluvčí pražské záchranky Ondřej Franěk.

 

Pro Blesk.cz mluvčí Franěk dodal, že zranění způsobila exploze a oheň. Franěk pak sdělil, že oba muži byli po zajištění předáni se závažnými popáleninami do popáleninového centra vinohradské nemocnice. Policie Svatoslavovu ulici uzavřela. Jako první přijeli policisté z pohotovostní motorizované jednotky a po násilném vstupu do hořícího bytu spolu s hasiči předali zraněné osoby záchranářům.

Okolnostmi případu se zabývají kriminalisté i hasičský vyšetřovatel. Podle předběžných zjištění Aktu.cz byla v inkriminovaném bytu varna pervitinu. Mluvčí pražské policie Andrea Zoulová však Pražskému deníku tuto informaci nepotvrdila. „Veškeré možné informace jsou na Twitteru Policie ČR. Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování,“ napsala redakci Zoulová. Hasiči vyčíslili škodu na desítky tisíc korun.

Později vydala policie prohlášení, že během domovní prohlídky opravdu našla zbytky varny. Nalezené látky teď zkoumají znalci. „Vyšetřovatelé zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a zločinu obecné ohrožení z nedbalosti,“ uvedla policejní mluvčí Zoulová na sociální síti.