K požáru pražští hasiči vyjížděli v neděli kolem 17:00. Podle policie bylo nutné evakuovat několik desítek lidí ze sousední haly. Stupně požárního poplachu jsou tři plus jeden zvláštní podle rozsahu události a zásahu.

Oheň zasáhl halu v Bečovské ulici, kde je podle hasičů uskladněno drogistické zboží.

"Požár se nám daří postupně dostávat pod kontrolu. Informaci o požáru a o měření koncentrací byly předány zástupcům dotčených městských částí," informovali hasiči na svém twitteru.

"Na místě zasahuje 7 profesionálních a 9 dobrovolných jednotek a byl zřízen štáb velitele zásahu. Po sedmé hodině večerní ohlásil velitel zásahu lokalizaci požáru," doplnili pražští hasiči.

Škoda po požáru skladovací haly byla odhadnuta na zhruba 120 milionů, jeho příčinu vyšetřuje hasičský a policejní vyšetřovatel. 

Policisté na twitteru oznámili, že kvůli požáru uzavřeli Bečovskou ulici od kruhového objezdu.

"U požáru haly v Uhříněvsi zasahuje inspektor, posádka záchranářů a speciál Atego. Prozatím jsme na místě pouze z preventivních důvodů a doufáme, že to tak i zůstane," uvedla na twitterovém účtu Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy.

Po deváté hodině večerní na místě zůstala část jednotek, které dohašují skrytá ohniska. V některých částech haly je velké množství sprejů a stále dochází k rozhořívání. 

Na místo dorazil i bagr ze Záchranného útvaru Jihlava, který rozhrabává místo požáru. Dohašování probíhalo celou noc na pondělí, během nočního zásahu došlo k dalšímu lehkému zranění člena jednotky dobrovolných hasičů.