Požár byl ohlášen v 3:17 hodin v noci na neděli a vyjelo k němu postupně dvacet profesionálních a dobrovolných jednotek ze Středočeského kraje i Prahy. V současnosti nevyužívaný velký objekt byl při příjezdu prvních hasičů celý v plamenech. Nasazeno bylo mnoho vodních C proudů ze země i z výškové techniky.

„Na místě zasahovalo celkem 75 hasičů z dobrovolných i profesionálních jednotek, a to i z Prahy, například z Petřin či Suchdola. K dispozici měli 17 velkoobjemových cisteren, automobilový žebřík i protiplynový automobil se zásobami dýchací techniky,“ popsala mluví středočeských hasičů Vladimíra Kereková s tím, že pro efektivnější řízení zásahu přijel na pomoc také spojový vůz. Veškeré hasební práce probíhaly z vnějších stran budovy, dovnitř se hasiči nedostali, neboť se začaly propadat stropy i střecha.

Požár se podařilo lokalizovat po dvou hodinách. „Příčinu jeho vzniku objasní vyšetřování, na kterém bude vyšetřovatel HZS Středočeského kraje spolupracovat s expertní skupinou Technického ústavu požární ochrany Praha a kriminální policií, včetně kynologa se psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření. Na posouzení technického stavu objektu byl přizván statik,“ upřesnila mluvčí.

V nedělních dopoledních hodinách, kdy pokračovalo dohašování drobných ohnisek za první stupně požárního poplachu, byla po prohlídce vyloučena přítomnost osob uvnitř budovy.

Celá událost se tedy obešla bez zranění. Předběžná škoda byla stanovena na 20 milionů korun.