Požár v objektu galvanovny ohlásilo čidlo krátce po 2.00, do hašení se postupně zapojilo 16 jednotek hasičů. Zasahovali v dýchací technice. „Nikomu ze zasahujících se nic nestalo. Zdravotnická záchranná služba si převzala do péče jednoho člena security služby objektu. Příčina vzniku požáru je v šetření," uvedla Adamcová.

V objektu byly tlakové lahve 

Mluvčí pražské záchranné služby Matěj Hříbal řekl, že z objektu bylo evakuováno pět lidí. Záchranáři se o ně postarali ve speciálním voze Atego, který má 12 přípojek k inhalaci kyslíku. „Starší muž, který se nadýchal zplodin hoření, byl převezen do nemocnice," doplnil.

V galvanovně byly tlakové lahve a zhruba šest metrů krychlových kyseliny chlorovodíkové a další chemikálie, uvedla mluvčí hasičů. Nebezpečí tak podle Adamcové představovaly nejen zplodiny hoření, ale i voda pod nohama hasičů, protože nebylo jasné, jaké všechny chemikálie se v galvanovně nacházejí.

Hasiči dostali požár pod kontrolu 

Chemici hasičů měřením zjistili, že hasičská obuv zasahující ochrání. „Naměřené hodnoty úniku nebezpečných látek do ovzduší nepřekročily stanovené limity, nebezpečí lidem v okolí nehrozilo," doplnila mluvčí.

Hasiči dostali požár pod kontrolu ve 4.40 hodin. Od plamenů uchránili dva sousední objekty galvanovny, a to lakovnu a sklad kyanidu. Větší než tento požár byl v Praze letos srpnový požár filmových dekorací na Barrandově, který způsobil až stomilionovou škodu. Kulisy historické Paříže pro americký seriál Knightfall o pronásledování a pádu templářských rytířů se filmaři po požáru rozhodli obnovit.

Čtěte také: Oheň se pustil do odpadu v tiskárně