Členům policejní pohotovostní motorizované jednotky se sice oheň uhasit nepodařilo, ale alespoň odtlačili do bezpečí další vůz, který mohl vzplát taky. „Majitelka vozu policisty ještě požádala, jestli by jí z hořícího auta vyndali kabelku, kterou tam nechala, když z něj utíkala. Jeden ze zasahujících policistlů do auta vlezl a kabelku s doklady a mobilním telefonem zachránil,“ sdělil k případu mluvčí pražské policie Jan Daněk.

„Jelikož se požár stále zvětšoval a hrozilo, že zasáhne i vedle zaparkovanou Škodu Octavii, policisté teleskopickým obuškem u ní rozbili okno, odbrzdili ji a odtlačili do bezpečí,“ dodal mluvčí Daněk. „Požár byl lokalizován za šest minut po příjezdu jednotky na místo,“ uvedl mluvčí pražského hasičského záchranného sboru Martin Kavka. Hasiči určili jako příčinu požáru technickou závadu.

„Vlivem prasklého palivového potrubí došlo k úniku paliva. To se pak vznítilo o horký výfuk a došlo k zahoření vozidla,“ popsal policejní mluvčí Daněk s tím, že škoda byla hasičským vyšetřovatelem stanovena na třicet tisíc korun.