Z budovy hotelu musely být evakuovány čtyři desítky lidí, většinou cizince. Podle mluvčí pražských záchranářů Jany Poštové ošetřili záchranáři celkem devět osob, pět z nich bylo ve velmi vážném stavu. U některých došlo k zástavě srdce.

„Oživovací pokusy byly úspěšné. Záchranáři je pak připojili na umělou plicní ventilaci a už jsou v péči pražských nemocnic,“ řekla Poštová.

Ředitel Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy Petr Kolouch v sobotu uvedl, že dva lidé zemřeli před příjezdem záchranné služby. Jedna z žen zemřela ve Všeobecné fakultní nemocnici ještě v sobotu, druhá v neděli ráno.

Mezi zraněnými jsou i hasiči

„Jsou zde všechny profesionální jednotky z hlavního města. Při zákroku došlo ke zranění dvou hasičů, kteří se špatně zorientovali a propadli se v místnosti, kde nebylo zábradlí, “ popsal aktuální dění zpravodaj ČT Karel Rožánek. Oba hasiči jsou v péči záchranářů a neměli by být v ohrožení života.

Krátce po osmé hodině už měl být podle dostupných informací hotel prázdný. „V hotelu se již nenachází žádný z hostů,“ řekl redaktor ČT Ondřej Topinka. Po desáté hodině skončil i celý zásah hasičů.

Hořet mělo začít na chodbě hotelu, přesný rozsah požáru ale není zatím znám. Ohledání potrvá minimálně do zítřejšího poledne.

Policisté uzavřeli okolní ulice a k budově hotelu nemá kromě záchranných složek nikdo jiný přístup. Tramvajová linka číslo 5 až do odvolání nejezdí Myslíkovou ulicí.

Do akce byly povolány i dobrovolné jednotky, které držely pohotovost na svých stanicích a pomáhaly s pokrytím dalších částí metropole.