Stále pokračuje ohledání místa za účasti kriminalistů i specialistů hasičského sboru (ale také pyrotechnické služby či policejních kynologů), současně se naplno rozběhly zajišťovací a odklízecí práce.

Ruch na požářišti ustal ve čtvrtek až s příchodem soumraku v půl deváté večer - a úderem deváté dopoledne v pátek opět začal nanovo. Oheň, jehož hašení znesnadňovaly výbuchy pyrotechniky a zásah zkomplikoval také výskyt většího množství tlakových lahví, se sice podařilo zlikvidovat již v noci na čtvrtek - i nadále se ale do opatření na místě zásahu zapojují jednotky ze čtyř hasičských stanic, informovala v pátek Deník Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

Garáž bude po skončení vyšetřování stržena

Především bylo podle jejích slov nutné zajistit stavební konstrukce narušené požárem a výbuchy. Částečně zřícenou garáž, která podle rozhodnutí statika bude po skončení vyšetřování stržena, zpevnili hasiči pomocí výdřevy - práce ale pokračovaly i odklízením trosek a dohašováním pyrotechnického materiálu.

„Nasazena byla speciální technika včetně bagru, technický kontejner a kontejner týlového zabezpečení. Na žádost policie a se souhlasem majitele bylo zajištěno větší množství různých chemikálií k odborné likvidaci," konstatovala Adamcová.

Okolnosti explozí a vzniku požáru zůstávají předmětem šetření; se závěry ale bude nejspíš nutno počkat na výsledky expertiz a rozborů odebraných vzorků. Už samotné uskladněné velkého množství nebezpečného materiálu v garáži uprostřed klidné zóny bydlení pod Barrandovem ale zavání trestným činem; nejspíše obecným ohrožením z nedbalosti.

Čtěte také: Bilance výbuchu pyrotechniky v Hlubočepích: čtyři zranění