Do vzdálenosti několika kilometrů byl vidět z pražské Hostivaře hustý černý dým. Dvanáct profesionálních jednotek včetně podnikových a 10 jednotek dobrovolníků zasahovalo od úterní jedné hodiny odpoledne do středečního rána v ulici U Továren u požáru haly. Na místě byl i vrtulník s bambi vakem a dálkově ovládaný hasicí robot. Jeden zasahující hasič byl pro celkové vyčerpání převezen do nemocnice.    

Několik hasičských jednotek zamířilo k požáru skladové haly v Hostivaři po poledni. Ulici U Továren, kde hořelo, policie uzavřela a do objektu byl vypnut přívod elektrické energie. Hala o rozměrech 20 x 60 metrů byla zasažena požárem v plném rozsahu. 

Kolem 14.00 došlo k propadnutí konstrukce, které vedlo k následnému zvětšení plochy požářiště na zhruba 60 x 150m.

Jak uvedli pražští hasiči na svém Twitteru, došlo kolem 14.30 v místě požáru k výbuchu. V 15.00 byl III.stupeň poplachu překvalifikován na zvláštní stupeň a na místo byla povolána Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy se speciálním vozem Atego. V důsledku hašení začala kolabovat hydrantová síť. Přísun vody na místo byl zajišťován kyvadlově. Výraznou pomocí se stal i vrtulník s bambi vakem. 

Před 17.00 přesměrovaly Pražské vodovody a kanalizace co největší tlak do okolní hydrantové sítě. Na hašení požářiště byl nasazen i dálkově ovládaný hasicí robot z mladoboleslavské Škody Auto. Na místě dále zasahuje 12 profesionálních jednotek včetně podnikových a 10 jednotek dobrovolníků. 

| Video: Youtube

Vyšetřen a pro celkové vyčerpání byl do nemocnice převezen jeden zasahující hasič. Vyšetřena byla také žena na hladinu CO, v tomto případě nebylo ale nemocniční ošetření nutné.

Vzhledem k tomu, že se nedařilo dostat požár pod kontrolu, byla pomocí sirén vyhlášena informace o zákazu otevírání oken. Záchranné složky také žádaly občany, aby se nechodili dívat na místo události. Zákaz větrání a vycházení odvolal velitel zásahu až zhruba v půl osmé ráno ve středu.

"V souvislosti se včerejším případem požáru haly a skladových prostor v pražské Hostivaři vyšetřovatelé zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. Jakmile to situace dovolí a hasiči předají požářiště policii, vyrazí na místo vyšetřovatelé, kteří budou v součinnosti s hasiči, kolegy z Kriminalistického ústavu Praha a dalšími odborníky provádět ohledání místa požáru a odborná znalecká zkoumání. Ta jsou zcela zásadní pro stanovení jednotlivých vyšetřovacích verzí a objasnění příčiny požáru," informovala mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová.

Vyšetřovatelé předběžně způsobenou škodu vyčíslili na 45 milionů korun.