Informaci, že uvnitř by se měl nacházet člověk, získali hasiči od svědků hned na počátku. „Zatímco jedna skupina hasičů hasila požár, kolegové vyhledávali osobu," konstatovala Adamcová s tím, že pátrání v zakouřeném domě znesnadňovala minimální viditelnost. Přesně ve čtvrt na jedenáct byl objeven a vynesen z domu pes, k němuž hasiči přivolali zvířecí záchranku PetMedic.

Požár v Střížkovské ulici.

Muže už se nepodařilo oživit 

„Téměř vzápětí, ve 22.19, byl nalezen člověk, kterého hasiči předali do péče záchranné služby," doplnila Adamcová. Snahy muže oživit bohužel k úspěchu nevedly; přivolaný koroner následně úmrtí potvrdil. Ani veterináři neměli lepší zprávu: rovněž zvíře řádění plamenů v domě nepřežilo.

Požár v Střížkovské ulici.

To, že hasiči měli v půl jedenácté plameny pod kontrolou, ještě zdaleka neznamenalo konec jejich zásahu. Na místo se pak vraceli ještě dvě hodiny po půlnoci, aby provedli takzvanou dohlídku po požáru. Žádné nebezpečí nebo další smutný objev už na ně naštěstí nečekaly.

Z místa činu policisté odvezli muže 

Zkoumáním okolností tragédie se nyní zabývají nejenom specialisté hasičů, ale od počátku šetření se případem zabývají rovněž kriminalisté z pražského policejního ředitelství specializující se na vyšetřování těch nejzávažnějších činů.

Přímo z místa policisté v noci odváželi na služebnu jednoho muže. Zda bude v případu nějak figurovat – ať už jako osoba podezřelá ze spáchání trestného činu, nebo třeba jako svědek – ukáže teprve další šetření. Přímou hmotnou škodu hasiči předběžně odhadli na 300 tisíc korun.

Čtěte také: KRIMI MIX: Vykopl muž dveře kvůli své ženě?