„Na Jungmannově náměstí došlo k přerušení plynového vedení. Na místě je několik jednotek hasičů, spolupracujeme s plynárenskou pohotovostí a provádíme měření koncentrací,“ uvedl na oficiálním twitterovém účtu pražského záchranného hasičského sboru mluvčí Martin Kavka krátce před devátou hodinou. Podle strážníků městské policie, kteří v centru Prahy rovněž zasahovali, poškodil plynové potrubí bagr. O chvíli později dodal, že se plynárníkům povedlo únik zastavit.

Kvůli zásahu musely být uzavřeny vstupy do stanice metra Můstek. „Měření ve stanici metra Můstek je negativní. V pasáži Pod kopulí jsme naměřili mírnou koncentraci, nasazujeme přetlakovou ventilaci,“ oznámil mluvčí Kavka. Hasiči ve spolupráci s policisty pak preventivně evakuovali patnáct osob z pasáže paláce Adria a použili přetlakovou ventilaci. „Prostory pasáže odvětráváme. Měříme koncentrace i v prostoru divadla Bez zábradlí,“ sdělil mluvčí pražských hasičů s tím, že po půl jedenácté už na obou místech nebyly naměřeny žádné koncentrace plynu a část jednotek se vrací na základny.

Před jedenáctou hodinou byl případ na Můstku uzavřen. „Provedli jsme měření i v kanalizaci, žádné nebezpečí nehrozí, místo předáno plynárenské pohotovosti, jednotky se vrací na základny,“ oznámil mluvčí pražských hasičů Kavka. Kriminalisté ohledávají místo úniku plynu.