Kvůli zásahu hasičů a pak i odtahové služby zůstal pro tramvaje na linkách číslo 12, 20 a 22 neprůjezdný úsek mezi zastávkami Malostranské náměstí a Malostranská, a to na celou půlhodinu – v čase mezi 19.07 a 19.38.

Samotná likvidace požáru takovou vodou netrvala hasičům dlouho. Do Letenské ulice se sjely vozy z centrální stanice pražských hasičů a z jednotky označované jako HÚ OPH (což je někdejší stanice pražských hasičů číslo 9 na Hradě, která byla nově vyčleněna z pražských struktur a s označením Hasičský útvar ochrany Pražského hradu i s poněkud pozměněnými úkoly nyní podléhá přímo Generálnímu ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR).

Likvidace požáru, který se rozšířil na celý motorový prostor, zastavila provoz v Letenské ulici v obou směrech; situaci usměrňovali dopravní policisté. „Na místo se dostavila odtahová služba, která vozidlo po domluvě s Policií odstranila z tramvajového pásu mimo vozovku," připomněla ve čtvrtek Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

Požáry aut nejsou pro pražské hasiče ničím neobvyklým – ať už jde o vozy, které začaly hořet za jízdy (nejčastěji vinou závady na palivové soustavě nebo na elektrovýbavě), nebo hořící zaparkovaná auta (i v tomto případě může jít o následek poruchy, ojedinělé však nejsou ani útoky žhářů). Ve čtvrtek půl druhé hodiny po půlnoci likvidovali hasiči ze stanice v Satalicích plně rozvinutý požár osobního auta v Madarově ulici v Dolních Počernicích.

Čtěte také: Zapálení služebních aut dopravní policie prý byla odveta