Snažili se především uhájit před plameny čtyři autobusy stojící v dílnách vedle hořící haly, což se jim podařilo.

Boj s ohněm nebyl jednoduchý. Sjely se k němu hasičské jednotky z Jílového, Říčan, ale také z Benešova, a dokonce až z Kladna - a přijeli také hasiči ze dvou základen v Praze: z Chodova a Krče; pomáhali rovněž příslušníci dobrovolného sboru z Horních Jirčan.

Plameny se podařilo zdolat ráno ve čtvrt na tři, sdělila Deníku Lenka Kostková z centrály středočeských hasičů.

V 60 metrů dlouhé, velmi členité hale zaplněné dýmem museli hasiči zasahovat v dýchací technice. Naštěstí se v noci nepracovalo, takže byl předpoklad, že uvnitř by se neměl nikdo nacházet. To potvrdil i provedený průzkum. I tak měli hasiči dost práce, a to i po zkrocení ohně.

Jako příčinu hasiči určili technickou závadu na počítačové tiskárně

Vedle dohašování vyhledávali pomocí termokamery skrytá ohniska hoření, objekt odvětrávali pomocí přetlakové ventilace a vynášeli materiál; ke kontrole střechy použili automobilový žebřík.

„Ve 3.20 hodin byl požár zlikvidován. Stále se intenzivně odvětrává, termokamerou kontrolují prostory, jednotky postupně odjíždějí, dál se odvětrává, prostory se budou kontrolovat až do rána," přiblížila Kostková závěrečnou fázi zásahu.

Požár naštěstí způsobil jen hmotné škody; nikomu se nic nestalo. Oheň poničil dílenské prostory s kanceláří přejímajícího technika. Plavě odtamtud také plameny vyšlehly. Jako příčinu hasiči určili technickou závadu na počítačové tiskárně.