V Oticích, spadajících pod Strančice, zasahovali hasiči z Říčan a Benešova, kterým pomáhalo celkem 11 dobrovolných jednotek, například ze Senohrab, Velkých Popovic, Všestar, Průhonic či Říčan. "K události vyjel také řídící důstojník územního odboru Kolín," uvedli středočeští hasiči na sociální síti

Po příjezdu jednotek bylo potvrzeno, že stodola o rozměrech 20x30 metrů je požárem zachvácena v plném rozsahu. "Hasiči  vyhledávali tlakové lahve a postupně objekt vyklízeli. Pro zásobování cisteren vodou byla zřízena dvě čerpací stanoviště – jedno v areálu místní firmy a druhé v obci Voděrádky," popisují dále hasiči průběh zásahu. 

Velitel zásahu ohlásil 35 minut od nahlášení události lokalizaci. "Trezor s náboji byl zajištěn bez poškození. Stejně tak se z jedné zadní nezasažené místnosti podařilo vyndat autogenní soupravu se dvěma lahvemi a dvě velké a osm malých propanbutanových lahví," doplnili. 

Škoda na stodole, uskladněném materiálu a nářadí pro provádění vodohospodářských staveb byla vyšetřovatelem příčin požáru předběžně stanovena na pět milionů korun. "V blízkosti stodoly byla hasiči uchráněna rozestavěná novostavba rodinného domu za přibližně čtyři miliony. Příčina vzniku požáru je v šetření," uzavřeli.