Tělo objevili hasiči, kteří krátce před půl devátou přijeli zlikvidovat ohlášený požár auta. A první informace se jevily dramaticky – zvlášť když se mezi novináři rozkřikla informace, že oběť ohně byla údajně spoutaná. Jasná indicie pro vraždu, nadto s bůhvíjakým pozadím…

Kriminalisté, kteří na místě vystřídali hasiče, ale byli na jakékoli vyjádření opatrní. „Ve hře zůstávají všechny možné varianty,“ zdůrazňovali. A před půlnocí pak mohli konstatovat: šetření ještě není ukončeno, s největší pravděpodobností ale bude případ uzavřen jako dobrovolná smrt 27letého muže, jehož totožnost už je známá. Byť se ani policejní detektivové netají tím, že zprvu i oni předpokládali, že budou hledat pachatele násilného trestného činu.

Muž zřejmě spáchal sebevraždu

Česká se sice na výsledky pitvy i detailní ohledání vozidla, jež se změnilo v rakev, vyšetřovatelé ale už nyní mají poměrně konkrétní představu, co se v dosud klidné oblasti nedaleko lokality Dvorce odehrálo. Sebevražda. Muž se zřejmě oběsil na stropní výztuži karoserie v zavazadlovém prostoru, přičemž se ještě pokusil založit požár auta. „Motivem byla podle dosavadních informací nešťastná láska – nebo spíše krach vztahu,“ řekl Deníku na místě neštěstí policista, který má o aktuálním stavu vyšetřování přesné informace.

To, že si s největší pravděpodobností vzal muž život sám, potvrdila ve středu ráno policejní mluvčí Jana Rösslerová. „Soudní lékař během ohledání těla nezjistil známky cizího zavinění na smrti muže, s největší pravděpodobností se tak jedná o sebevraždu,“ konstatovala. Jak ale zdůraznila, jde teprve o předběžný závěr. „Bližší okolnosti tohoto případu kriminalisté nadále vyšetřují,“ zdůraznila Rösslerová.

Na místě zasahovali vedle hasičů a policistů také zdravotničtí záchranáři. Odváželi do nemocnice mladou ženu, kterou psychicky zdrtila zpráva o mužově skonu.