V posledních čtyřech hodinách starého roku a prvních šesti nového hasiči zaznamenali 149 požárů. To je víc než loňských 113 výjezdů k požárům, v roce 2016 jich ale bylo 174.
Nejrušnější byly pro hasiče stejně jako v jiné roky první hodiny nového roku.

Hořely kontejnery i travní porosty 

V první půlhodině po půlnoci vyjížděli k 26 požárům, k 1:00 hasiči evidují 52 požárů, o hodinu později jich bylo už 99 a do 3:00 zaznamenali celkem 110 požárů. "V případě novoročních požárů se nejčastěji jedná o požáry košů na odpadky, plastových kontejnerů, travních porostů a keřů.

Od zábavní pyrotechniky může dojít také k zapálení věcí na balkonech či odstavených automobilů na parkovištích," uvedla mluvčí hasičského záchranného sboru Nicole Zaoralová. Příčinou požárů byla podle hasičů ve většině případů lidská neopatrnost a zanedbání bezpečnostních předpisů při manipulaci se zábavní pyrotechnikou.

Celkem 183 výjezdů 

Za samotný Silvestr do půlnoci hasiči vyjížděli k 71 požárům s předběžnou škodou 2,6 milionu korun. Pět lidí bylo zraněno. V posledních čtyřech hodinách před půlnocí hasiči zaznamenali 25 požárů.
Výjezdů k mimořádným událostem včetně ohně měli hasiči v prvních šesti hodinách nového roku celkem 183. Nejklidněji měli hasiči v této době v Královéhradeckém kraji a na Vysočině.