Meteorologové v posledních dnech vydávali výstrahy před možností výskytu silných lokálních bouřek, avšak oblast Prahy se v jejich prognózách neobjevovala. Přesto do metropole kolem 18. hodiny lijáky dorazily taky.

Ledové kuličky o průměru až jeden centimetr několik minut nelítostně bušily do všeho, co jim přišlo do cesty. Zatímco rostliny a zaparkovaná auta uhnout nemohly, lidé se jim rychle klidili z cesty. Na sociálních sítích se pak začaly šířit záběry, čtenáři videa a fotografie posílali do redakce Pražského deníku.

Krupobití ve Škrétově ulici na Vinohradech. | Video: Deník/Richard Šedý

Velké kroupy padaly hlavně na hranici druhé a desáté pražské městské části. Záběry lokálních bouřek s krupobitím pocházely hlavně z Vinohrad. A náhlý rozmar počasí pořádně zaměstnal pražské hasiče, kteří na Twitteru informovali, jak vypadalo jejich nasazení do akce.

"Na Kubánském náměstí natekla voda z komunikace do přízemí pivnice, kde je asi 10 cm vody, kterou se pokusí hasiči odčerpat," napsal mluvčí Tomáš Kafka v příspěvku kolem půl sedmé večer. Krátce poté zveřejnil záběry z areálu Vinohradské nemocnice, kde byly zatopené suterény a spodní patra. Na místě zasahovali kromě profesionálních také dobrovolní hasiči, celkem bylo nasazeno na čerpání pět hasičských jednotek. Jedna fotografile ukazuje dokonce z půlky zaplavená auta. Podle Kafky bylo pod vodou šest nemocničních pavilonů.

Hasiči dopravního podniku zasahovali ve stanici metra A Želivského, kde se voda dostala do vestibulu. V oblasti Vinohrad, Strašnic, Vršovic a Žižkova byly zatopené domovní sklepy. Problémy měli i cestující na Hlavním nádraží při nástupu do vlaků. Podle svědků vozidla zaparkovaná v centru Prahy krupobití viditelně nepoškodilo. Zhruba po hodině se situace ukldnila a v Praze ještě před setměním vykouklo slunce.