Podle slov Pavlíny Adamcové z hasičské centrály na místě zasahovaly jednotky ze stanic Hrad a Petřiny, které plameny zdolaly pomocí dvou vodních proudů. „Požár jsme měli pod kontrolou v 7.48," konstatovala Adamcová. Hasiči, kteří se při zásahu neobešli bez použití dýchací techniky, v domě nalezli dvě obyvatelky bez známek života. Podle všeho byly intoxikovány zplodinami hoření; silně zakouřen byl ostatně celý dům. Záchranáři se pacientkám snažili pomoci, jejich úsilí ale bylo marné.

Hmotná škoda se předběžně odhaduje na půl milionu korun, příčina vzniku požáru zůstává v šetření. „Povolali jsme Technický ústav požární ochrany na odebrání vzorků z místa požáru," připomněla Adamcová, že pro konečný verdikt o tom, proč plameny vyšlehly, budou rozhodující posudky specialistů. Okolnosti smrtícího požáru zkoumají také kriminalisté. Podle slov Jana Daňka z ředitelství pražské police zahájili šetření v případu kvalifikovaném jako usmrcení z nedbalosti – což je však úkon ryze formální, aby policisté mohli začít na případu pracovat. V žádném případě to neznamená, že by kdokoli figuroval jako podezřelé osoba.

Server Blesk.cz připomněl, že k požáru došlo v nemovitosti spoluvlastněné někdejší operní pěvkyní Ludmilou Dvořákovou, kdysi proslulou nejenom v Evropě, ale i v zámoří, a její o šest let mladší sestrou Květoslavou. Odpoledne s touto informací přišla i Česká tisková kancelář, která vydala medailon sopranistky oceněné Thálií za celoživotní dílo (2002) či Cenou Antonína Dvořáka za celoživotní mistrovství a přínos v popularizaci české hudby (2012) – avšak se zdůrazněním, že k totožnosti obětí se zatím oficiálně nevyjádřili policisté ani kdokoli jiný.