Zprávu o požáru rozhledny dostali hasiči kolem 5.45. Na místo vyrazili dobrovolní i profesionální hasiči. Kvůli špatně přístupnému terénu se první jednotka dostala na místo zhruba za 13 minut.

"Kolegové zjistili, že hoří jedna ze tří stabilizačních částí rozhledny do výšky asi šesti metrů. Nasadili jeden proud vody a rychle ten požár uhasili," sdělil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. K rozhledně byl povolán i statik.

Na místo byl povolán statik a hasičský vyšetřovatel, který zjišťuje příčinu požáru. Podle předběžného odhadu hasičů se škoda pohybuje kolem půl milionu korun. Na přesném vyčíslení pracují specialisté.

Nedbalost nebo úmysl?

Hasiči vyloučili jako příčinu technickou závadu. Požár zatím evidují jako takzvané neprokázané zavinění neznámé osoby. "Zjednodušeně řečeno to znamená, že za to může člověk. Buď nedbalostí, případně úmyslně," uvedl Kavka.

Požárem se zabývá i pražská policie. "Jedna z vyšetřovacích verzí je i ta, že požár mohl být založen úmyslně," uvedl policejní mluvčí Rybanský. Policisté proto okolí rozhledny prohledali s pomocí služebního psa. Žádnou osobu, která by mohla požár založit, ale nenašli.

Rozhledna Doubravka v přírodním parku Čihadla v Praze 14 byla zpřístupněna v půlce června 2018. Experimentální, 23,5 metru vysokou vyhlídkovou věž z akátového dřeva navrhl architekt Martin Rajniš. Rozhledna vznikla z iniciativy Městské části Praha 14, která je i vlastníkem stavby. Kromě akátového dřeva rozhlednu tvoří modřínové dřevo a ocelové prvky.