Před půl druhou v noci přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámení o požáru rodinného domu ve Vestci v okrese Praha-západ.

„Jelikož volající uvedl, že jde o požár sauny, která je součástí rodinného domu, vyslal operační důstojník na místo profesionální hasiče z hasičských stanic Jílové a Říčany spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Dolní Jirčany a Vestec. Po příjezdu k události velitel zásahu provedeným průzkumem potvrdil, že požár zasáhl saunu, ale kouř vychází i z druhého nadzemního podlaží a požádal o vyslání dalších jednotek," sdělil mluvčí středočesckých hasičů Jan Sýkora.

Obec Vestec se nachází téměř na rozhraní krajů Středočeského a Hlavního města Prahy, tudíž byli k výpomoci povoláni i pražští hasiči ze stanic Chodov a Modřany.

Celý zásah probíhal v dýchací technice, jelikož byl objekt silně zakouřen. Požár byl zlikvidován pomocí několika vodních proudů vnitřkem budovy. Odvětrání poté hasiči provedli pomocí přetlakové ventilace. Požár lokalizovali a dostali pod kontrolu po druhé hodině ranní. Dále probíhalo vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek. 

„Vybavení domu, které se nacházelo kolem sauny, bylo nutné vynést z domu, důkladně prolít vodou pomocí vodního proudu a následně zkontrolovat termokamerou. V půl čtvrté ráno byla nahlášena úplná likvidace požáru a jednotky se mohly vrátit na své základny," dodal Sýkora.

Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně vyčíslena na tři miliony korun. Hasičům se povedlo uchránit hodnoty ve výši dalších sedmi milionů.

Příčinu požáru, bude zjišťovat hasičský vyšetřovatel spolu s experty z Technického ústavu požární ochrany v Praze.