Hasičské jednotky zasahovaly v dýchací technice, nasadily výškovou techniku, použily dva vodní proudy a jelikož hořelo na špatně přístupném místě, museli nasadit tzv. systém Cobra (Cold Cut Systém). Jedná se o speciální hasicí zařízení, které umí proříznout různě silné stěny, pláště budov nebo střechy. Zařízení má pro řezání a hašení hydraulicky ovládanou proudnici se systémem založeným na vodním proudu, do kterého je přimícháno abrazivo. 

Proud vody a abraziva prořízne pevné materiály a hasiči tak do uzavřeného prostoru vpraví pomocí patentované trysky vodní mlhu. Ta se okamžitě promění v páru a prostor ochladí. Zařízení zvládne prorazit cihlovou zeď o tloušťce až jeden metr a umí si poradit i s dalšími stavebními materiály. Systém je určený pro řezání stavebních konstrukcí a materiálů jako zdivo, beton, ocel, sklo, pryž nebo dřevo.

„Před příjezdem hasičů se evakuovala asi padesátka osob z pavilonu, nikdo nebyl zraněn. Plameny byly uhašeny za několik minut, následovalo rozebírání obložení střechy a svislé konstrukce technické části vzduchotechniky, kam se dostaly i zplodiny hoření. Hasiči museli pomocí termokamery lokalizovat skrytá ohniska v konstrukci a dohasit," sdělil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

| Video: Youtube

Před 13. hodinou se lidé postupně vraceli do budovy, po půl druhé odpoledne jednotky z místa odjely. Příčina požáru souvisí s prováděním rekonstrukce střechy, rozsah škod bude teprve vyčíslen.