O požáru odpadu v jednom z bytů v Machkově ulici informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka v úterý těsně po 16. hodině. „Plameny máme pod kontrolou, používáme výškovou techniku,“ sdělil.

| Video: Youtube

Po 17. hodině pak hasiči na svém twitterovém účtu informovali, že jsou stále na místě. „Rozebíráme nahromaděný odpad v bytě a dohašujeme,“ napsali na Twitteru.

Martin Kavka posléze doplnil, že při příjezdu první jednotky šlehaly z bytu plameny. „Hasiči nasadili vodní proud vnitřkem budovy a další přes výškovou techniku. Za několik minut byl požár pod kontrolou, následovalo ale náročné dohašování," sdělil mluvčí s tím, že dohašování trvalo až do 19 hodiny.

Fotografie, které hasiči zveřejnili, ukazovaly, že byt byl odpadky zaplněný. „Byt byl plný odpadků a nahromaděných věcí," okomentoval mluvčí.

close Byt byl plný odpadků. info Zdroj: HZS Praha zoom_in Byt byl plný odpadků.

V bytě byli podle vyjádření hasičů nalezeni dva mrtví psi. Dva lidé pak byli předáni zdravotnické záchranné službě. Server Novinky informoval, že u nich bylo podezření na nadýchání se nebezpečných splodin, jejich převoz do nemocnice ale nebyl nutný. 

„Plameny poškodily tři balkóny a fasádu domu. Příčina požáru se vyšetřuje, škoda byla odhadnuta na 4 miliony korun," dodal mluvčí.