Na twitteru hasiči následně informovali, že se jednalo o požár odpadu, který likvidovali pomocí tří vodních proudů. Pomoci také potřeboval jeden popálený člověk; ujali se ho zdravotničtí záchranáři.

Plameny, jejichž příčina se bude zjišťovat v rámci dalšího vyšetřování, si vyžádaly škodu předběžně odhadovanou na 50 tisíc korun. Bylo kvůli nim třeba evakuovat 11 lidí a poté pro jednu rodinu zajistit náhradní ubytování.

Na stejné sociální síti také pražští hasiči odpovídali na dotaz k požáru na sídlišti v Praze 13. V souvislosti s ním uživatel sítě Marek Ruščák zveřejnil fotografii auta stojícího na žluté čáře, které nesprávným parkováním překáželo hasičské technice. „Stalo se něco vážného?“ položil dotaz. Podle odpovědi hasičů tentokrát k ničemu vážnému nedošlo – jednalo se o spálené potraviny uhašené ještě před jejich příjezdem – ale stát se mohlo i něco podstatně naléhavějšího, kdy každá sekunda může být rozhodující.

„Ty namalované čáry na silnici tam nejsou pro nic za nic; lidi, neparkujte nám tam,“ uvedli hasiči. Dlouhodobě upozorňují, že jejich vozy potřebují mít k průjezdu volné tři metry.

Nad ránem zase hořel prodejní stánek v Ostrovského ulici na Smíchově. Kvůli povolání většího počtu jednotek k zásahu byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Na místo dorazila i výšková technika. Požár, který se obešel bez zranění, se hasičům podařilo poměrně rychle zlikvidovat.