Právě twitterový účet pražských hasičů po desáté hodině večer o požáru sklepa v obytném domě informoval. "Zasahují hasiči ze tří jednotek a evakuují nájemníky domu," stálo v příspěvku s tím, že muži v hasičské zbroji mají ještě dýchací techniku.

Nepříjemný kouř, který stoupal do prvního a druhé patra, lidi vyděsil a hasiči museli dům odvětrat pomocí přetlakové ventilace. Zhruba po hodině měli situaci pod kontrolou. "Celkem jsme zachránili 24 osob, tři psy, jednu kočku a jednu želvu," řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Na místo dorazili také záchranáři se speciálním vozem Atego, který slouží také jako zásobárna kyslíku a v pondělí se tedy velmi hodil. "Pět lidí jsme nechali inhalovat kyslík z našich rezerv. U čtyř klesaly hodnoty pod rizikovou mez, takže mohli zůstat na místě. Jednoho převážíme do nemocnice k další inhalaci kyslíku a vyšetření. Je to pacient, který kouři byl nejblíž," sdělil ředitel pražské záchranky Petr Kolouch.

Policisté pátrají po příčině vzniku požáru, hasiči zatím odhadli škodu na 20 tisíc korun. Hlavní však, že se nic nestalo ani lidem ani jejim zvířecím mazlíčkům.