K ohni byly vyslány hned tři jednotky, ale zasahovala jen jedna. Jako první dorazil tým z centrální stanice, který zjistil, že nejde o velký požár: v důsledku nedbalosti hořel odpad v plastovém koši pod prodejním pultem. Posilové jednotky ze strašnické a holešovické stanice se tak mohly vrátit zpět na své základny.

Dům, v jehož přízemí hořelo, vzhledem k rozsahu požáru nebylo notné evakuovat. Hasičům zasahujícím v dýchací technice stačil k likvidaci plamenů jeden vodní proud. Pak došlo na použití přetlakové ventilace – odvětrat bylo třeba nejen obchod, ale i část chodby. Škoda na vybavení obchodu a na zboží se odhaduje na deset tisíc korun.

Noční krádež kol přinesla čtyřicetitisícovou škoduUž týden se policisté z oddělení na Pankráci snaží zjistit, kdo má na svědomí krádež dvou jízdních kol, která předposlední květnovou středu zmizela během noci z garáží kancelářského centra v Pikrtově ulici. „Kamery zachytily dva muže, kteří vylomili oplocení stání pro kola, dvě vzali a odjeli na nich," konstatoval Jan Daněk z ředitelství pražské policie. S tím, že způsobená škoda dosáhla téměř čtyřiceti tisíc korun. Policisté věří, že kamerové záběry neposlouží jen k vysvětlení toho, co a jak se odehrálo, ale rovněž pomohou k nalezení podezřelých. Záznamy zveřejnili – a očekávají, že se prostřednictvím linky 158 ozvou všímaví svědci, kteří poradí, kde dotyčné hledat.

Během jediného dne se přiotrávilo pět lidíOsvěžit se v horkém dni domácí koupelí může být i životu nebezpečné – alespoň tam, kde se k ohřevu vody používá plyn. Karmy se mohou změnit v zabijáky, jestliže nejsou dobře odváděny spaliny. To se v parnech někdy stává – a pak hrozí otravy oxidem uhelnatým (CO). Jen během pondělka záchranáři odváželi do nemocnic pět intoxikovaných pacientů. Varujícím příznakem je, když se při používání plynového spotřebiče začne šířit náhlá únava postihující všechny přítomné. Samotný kysličník, který vytěsňuje z krve kyslík, není vidět ani cítit. Může však i zabíjet! Jednou z pondělních pacientek byla 49letá žena, jíž přivolala sanitku dcera – s tím, že se mamince se doma udělalo nevolno a bolí ji hlava. Při příjezdu na místo se záchranářům aktivoval hlásič CO, jímž jsou vybaveni všichni členové výjezdových skupin. Okamžitě proto začali větrat a pacientku odvezli do Nemocnice Na Homolce k hyperbarické léčbě v barokomoře – ta tam byla obnovena právě z podnětu záchranářů. Zdravotníci se s doporučením obracejí i na uživatele plynových spotřebičů: je třeba dbát na pravidelné revize – a také se vyplatí pořídit si hlásič CO. Právě tahle krabička za pár stokorun by v Praze mohla včasným varováním zachránit rok co rok několik životů – a v dalších případech zabránit doživotnímu postižení.