"Zásah byl rozdělen na dva úseky. Hašení probíhalo pomocí čtyř C proudů v dýchací technice, z toho jeden byl veden po výškové technice. Zásah zkomplikovaly klimatické podmínky, ohnisko požáru uvnitř hromady, kterou bylo potřeba rozhrabat a nízký tlak v hydrantové síti. Část hořící štěpky pronikla i dovnitř neužívané haly," informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Zdroj: Youtube

V 11.30 hod začala redukce sil a prostředků a z důvodu vysokých teplot začalo střídání družstev jednotkami profesionálních i dobrovolných hasičů. Na rozhrabání, které hasiče zaměstnalo na několik hodin, byl povolán univerzální dokončovací stroj ze Zbiroha a byl využit místní nakladač soukromé firmy.

V Museu Kampa se dva dny po požáru technické místnosti konala tisková konference k jeho následkům.
Museum Kampa otevře do dvou týdnů, požár způsobil škody za deset milonů

Škoda na přilehlé hale podle vyšetřovatele příčin požárů nevznikla, objekt byl určen k demolici. Na uskladněné štěpce vznikla po dohodě s majitelem škoda zhruba 40 tisíc korun. Ve večerních hodinách proběhne na místě došetření.

Na místě zasahovala Policie ČR, Městská Policie Praha, dostavil se zástupce městské části a o občerstvení hasičům se staral Český červený kříž. V 17.00 hodin stále probíhalo rozhrabávání, dohašování a střídání hasičů.

Požár hotelu Olympik.
Hasič vzpomíná na Olympik: Hustý dým, mohutný žár. Lidé utíkali na parapety