Hořely travnatý porost a křoviska za točnou autobusu právě u zastávky městské hromadné dopravy Jižní město, přičemž stoupající tmavý dým byl vidět z daleka a velmi zřetelně cítit ještě u sousední zastávky Horčičkova.

„Původně jsem měl obavy, aby nehořel některý z našich autobusů," řekl Deníku jeden z řidičů, kteří hemžení hasičů a policistů zpovzdálí pozorovali od svých strojů čekajících, až bude čas vyjet na linku.

Třebaže šlo o rozsáhlý požár - velikost plochy zasažené plameny hasiči odhadovali na 250×250 metrů - s použitím tří vodních proudů, rozmístěných po ploše požářiště, se oheň podařilo rychle zdolat.

Práce kouřících bezdomovců?

Od podobných zásahů si hasiči v současných teplých a suchých dnech neodpočinou. „Byli jsme na trávě - a sotva jsme doplnili vodu do cisteren, už jsme vyjížděli sem," řekl jeden z členů týmu zasahujícího nejblíž vyasfaltované cestičky. Přesně na stejném místě prý už ale hasiči zasahovali i před týdnem.

Příčina požáru porostu je v šetření; policisté zasahující na místě odhadovali, že oheň má zřejmě na svědomí neopatrný kuřák. Naproti tomu hned ve dvou autobusech městské dopravy projíždějících kolem místa požáru Deník zaznamenal shodný názor: za tohle určitě můžou bezdomovci…