Mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová o požáru informovala prostřednictvím twitterového učtu. Operační středisko aktivovalo traumatologický plán, který se vyhlašuje při mimořádných událostech s větším počtem postižených kvůli koordinaci záchranných prací.

Na místo vyrazil kromě inspektora, lékařské posádky a pěti posádek záchranářů také speciální vůz Atego, který poskytne pomoc většímu počtu pacientů.

V půl desáté večer, tedy po šesti a půl hodinách zasáhu hasičů včetně týmu USAR a báňských záchranářů, se podařilo vyprostit tělo zavaleného dělníka.
Zavalený dělník je mrtvý. Hasičům pomáhal tým USAR i báňští záchranáři

Podle prvotních informací se popáleniny či nadýchání kouře týkalo osmi osob. Dva lidé byli ve vážném stavu. „Jednoho z nich nyní záchranáři uvedli do umělého spánku a zajišťují dýchací cesty. Na místo byl vyslán také záchranářský vrtulník,“ uvedla Poštová. Letečtí záchranáři přistáli na nedalekém fotbalovém hřišti.

Mluvčí později upřesnila, že tři ze čtrnácti obyvatel domu nebylo nutné transportovat do nemocnice. Jedna žena podespala negativní reverz a deset lidí putovalo do zdravotnického zařízení. „Sedm z nich utrpělo středně závažná a čtyři lehká poranění,“ informovala mluvčí pražské záchranky.

Hasiči měli událost hlášenou v 17:15, na místo vyslali tři profesionální a jednu dobrovolnou jednotku. „Pět minut po příjezdu jsme měli požár pod kontrolou a za dalších deset minut bylo uhašeno,“ řekl mluvčí hasičského záchranného sboru Martin Kavka.

Čtyři útočníci zbili u metra Budějovická dva mladíky.
VIDEO: Kleknout! A odprosit. Skupina výrostků bezdůvodně zbila dva bratry

Po uhašení hasiči zasažený byt odvětrali a hasičský vyšetřovatel zjišťuje spolu s policií příčinu. Podle mluvčího Kavky připadá v úvahu technická závada či nedbalost: „Vyšetřovatel odhadl škodu na 300 000 korun, příčina je v šetření.“

Policisté využili „medic batohy“

Svědci i dispečer hasičů nicméně líčili požár a zásah složek Integrovaného záchranného systému jako velmi dramatický. Pražští hasiči ve facebookovém příspěvku popsali, že mezi zraněnými byly i děti a že někteří lidé byli na parapetech domu. Proto musela být použita rovněž výšková technika. 

O den později vydala k případu tiskovou zprávu pražská policie. Podle mluvčí pražské policie Violety Siřišťové jako první zpozorovali policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří v tu chvíli projížděli kolem a okamžitě si na místo přivolali posily. „Někteří lidé se z parapetů snaží dostat dolů po hromosvodu,“ hlásili z místa do vysílačky.

Zdroj: Policie ČR

Ještě než přijeli hasiči a záchranáři povedlo se policistům spolu se sousedy vyvést ze silně zakouřeného domu několik zraněných ven. „Policisté při zásahu využili 'medic batohy', které vozí v autech, a začali s ošetřováním zraněných pomocí chladicích gelů a krytím na popáleniny. Velitel policie mezitím instruoval další hlídky, které v tu chvíli neprováděly první pomoc, aby začaly odklánět dopravu z okolních ulic tak, aby byly zajištěny příjezdové i odjezdové trasy pro složky IZS,“ popsala mluvčí Siřišťová.