V Karlovarské ulici hořel vybydlený objekt TESKO, který už byl před požárem v dezolátním stavu a občas uvnitř přespávali bezdomovci. "S ohledem na počet zasahujících jednotek byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu," oznámil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Zasahující profesionálové i dobrovolní hasiči nejprve museli zkontrolovat, zda někdo není v plamenech. "Před příjezdem jednotek objekt opustilo pět osob, dvě osoby si převzala do péče zdravotnická záchranná služba," řekl mluvčí Kavka.

"Po příjezdu na místo první jednotky bylo zřejmé, že objekt je plamenným hořením zasažen v plném rozsahu z jedné třetiny. Hasiči zasahovali v dýchací technice a pomocí 2 C proudů se snažili dostat požár pod kontrolu. To se jim podařilo v 23:32 hodin," popsal zásah Kavka s tím, že případ se stal ve 22:20, takže jeho kolegové s ohněm bojovali přes hodinu. Po lokalizaci požáru následovalo dohašování a vyhledávání skrytých ohnisek pomocí termokamery.

Hodinu po půl noci pak na druhém konci Prahy v ulici Podnikatelská začalo hořet vybavení jednoho z pokojů v ubytovně, která byla v tu dobu plná lidí. Hasiči evakuovali 105 dospělých a osm dětí. "Požár byl rychle lokalizován, hasiči zasahovali v dýchací technice a pomocí tlakové vody. Po lokalizaci požáru hasiči odvětrali celý objekt pomocí přetlakové ventilace," sdělil mluvčí pražských hasičů Kavka. Na místo se vrátí hasičský i policejní vyšetřovatel a budou zjišťovat příčinu požáru. Prvotní odhad škody je podle Kavky 50 tisíc korun.