Tragédie se odehrálav pondělípřed desátou hodinou dopoledne v pražském Hloubětíně. Po uhašení ohlášeného požáru rodinného domku v Čertouzské ulici nalezli hasiči mrtvolu muže a psa.

„Hořelo v podkroví přístavby a dvě jednotky oheň zlikvidovaly během dvaceti minut. Při požáru vznikla škoda za zhruba půl milionu korun,“ řekl Deníku mluvčí pražských hasičů Vít Pernica. Tělo mrtvoly čtyřiašedesátiletého muže, který byl uživatelem domku, přijel ohledat lékař záchranné služby.

Cizí zavinění bylo vyloučeno

Prvotní informace se trochu rozcházely, ale vpodvečer již měli vyšetřovatelé jasno. „Ukázalo se, že vstup do domu nebyl nikterak poškozen, zavinění cizí osoby jsme mohli vyloučit. Požár založil sám nebožtík tím, že polil vybavení bytu benzinem a vše následně zapálil,“ řekl Deníku Josef Hyršl, který měl za úkol příčinu požáru najít.

„Při ohledání jsme na místě nalezli šest desetilitrových kanystrů s blíže nezjištěnou hořlavinou,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Jak ukázalo další vyšetřování, skutečně se jednalo o benzin.

Neunesl rozvod

Spolumajitel domu, který na místě uhořel, měl být podle vyšetřovatelů psychicky narušený. „Údajně se v poslední době podrobil protialkoholní léčbě a stále trpěl sebevražednými sklony. Navíc se prý nechal slyšet, že než aby po předchozím rozvodu vyplatil svou bývalou manželku, raději se i se svou polovinou domku upálí,“ líčil vyšetřovatel Hyršl.

V poslední době byl údajně agresivní na svou bývalou manželku, která hledala ochranu u sousedů. „Na ty se prý nerozpakoval zaútočit vidlemi,“ uzavřel Hyršl.

Ne všichni ale nebožtíka viděli tak negativně. „Byl to docela sympatický pán, takový sportovec. Myslím, že snad dokonce někde v okolí trénoval fotbalový dorost. Občas zašel k nám do obchodu nebo jsme se potkali na ulici. Jeho pes byl takové menší bojové plemeno, něco jako žíhaný stafordšírský teriér,“ svěřila se Deníku paní, která v okolí vyhořelého domu venčila svého psa a nepřála si uvést své jméno.