V sobotu před půl dvanáctou dopoledne zasahovali hasiči u požáru dvou chatek v zahrádkářské kolonii poblíž ulice Na Balkáně na pražském Žižkově. Poté, co byl uhašen hořící komunální odpad a z jedné chaty vynesena tlaková nádoba, následovalo dohašení a rozebírání zbytků objektů.

„Pomocí dvou proudů jsme vše lokalizovali a z jedné chatky vynesli tlakovou láhev, kterou jsme ochladili. Následovalo dohašení a rozebírání a nyní se postupně vracíme na základny,“ uvedli hasiči na svém twitterovém účtu.

Právě během dokončovacích prací narazili hasiči nečekaně na ohořelé lidské tělo. Prozatím není známa totožnost osoby a nebylo ani uvedeno, zda se jedná o muže či ženu. Stejnou záhadou je, zda nalezený člověk byl v okamžiku požáru již mrtev, nebo se stal jeho obětí a co vlastně na místě dělal či dělala. To vše je nyní předmětem policejního vyšetřování.

Nález osoby bez známek života oznámil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka také v neděli odpoledne. Podle Kavky se v Komořanech jednalo o menší požár v bytě obytného domu. Také tento případ vyšetřuje policie.