Záchranáři pomáhali dvěma lidem, kteří se nadýchali kouře. Stačilo ošetření na místě, převoz do nemocnice nebyl nutný. Naštěstí se oba pacienti dostali do bezpečí včas. Hasičům se pak podařilo zachránit ještě dva psy, které vynesli z plamenů. Třetí zvíře nepřežilo; jeho tělo bylo nalezeno později.

Další proudy sloužily na chlazení tlakových lahví 

Největším problémem při hašení objektu, který při příjezdu prvních jednotek už byl celý v plamenech, se staly výbuchy tlakových lahví. Ty nejen umocňovaly rozvoj požáru, ale také ohrožovaly zasahující hasiče. Aby se předešlo úrazům, bylo nutno hasit obezřetně ze zákrytu. „Na zdolání požáru bylo nasazeno několik proudů i za využití pěnidla.

Další proudy sloužily na chlazení tlakových lahví, kterých nakonec bylo z objektu vytaženo sedmnáct, a to od malých dvoukilových až po velké o hmotnosti 33 kilogramů,“ přiblížil Holomčík. Potřebné bylo větší množství vody, kterou cisterny dovážely od rybníka na okraji obce.


Bezmála pětihodinový zásah komplikoval nepřehledný terén – a také situace v sousedství chaty. Podle Holomčíkových slov se hasiči museli velmi opatrně pohybovat mezi různými kůlnami, přístřešky a hromadami harampádí.Přímé škody vyšetřovatel na místě vyčíslil na sto tisíc korun. K příčině požáru se zatím nevyjádřil; okolnosti jeho vzniku bude dále zkoumat.